Více než 70 minut strávil v sobotu večer na kurtu Daniel Mekbib. Nešlo sice o promarněný čas, vždyť vyřadil osmnáctinásobného českého mistra Jana Koukala. Do postele se ale dostal pozdě večer, převaloval se v ní, byl plný emocí. „Cítil jsem se hodně unavený.  Trochu mě bolelo břicho, usnul jsem až po půlnoci,“ popisoval Mekbib.

Na jeho výkonu ve finále to dlouho nebylo znát, nad Martinem Švecem vedl brzy 2:0. „Snažil jsem se hrát rychle, dařily se mi voleje. Martina jsem tlačil zepředu dozadu. On dost chyboval.“

Tak to šlo až do stavu 10:7 v třetí sadě. Pak přišly Švecovy chvíle. „Chtěl jsem rychle rozhodnout, což byla hloupost. Kdybych zůstal při tom, jak jsem hrál, jeden z mečbolů bych využil. Martin chytil druhou slinu a vycítil šanci,“ přidal zápletku Mekbib.

Ovšem jen na okamžik. Ve čtvrtém dějství svého soupeře udolal 11:7. „Jsem šťastný,“ řehtal se. „První mě ale napadlo, že si mohu konečně odpočinout. Hodně jsem trénoval, hrál na turnajích. Do toho jsem letěl patnáct hodin do Kanady a zase zpět,“ vysvětloval. „Tak či tak jsem prožil dva nejlepší týdny svého života,“ vzpomněl triumf na turnaji PSA v Torontu čerstvý mistr republiky.

close Anna Sermeová (v bílém) v souboji s Olgou Kolářovou. info Zdroj: Deník/Ladislav Adámek zoom_in Tři finále prohrála, ve čtvrtém své fanoušky notně nervovala. Anna Sermeová vedla nad Olgou Kolářovou už 2:0 na sety. A bylo vyrovnáno. V rozhodující sadě svítilo na tabuli skóre 10:5, srdnatá soupeřka ovšem tři mečboly odvrátila. Teprve poté odčarovala Sermeová letitou kletbu. „Cítím obrovskou úlevu, konečně jsem vyhrála,“ culila se šťastná vítězka. „Za stavu 10:5 jsem viděla na tváři Olgy úsměv, přesně tak se vyvíjelo naše finále před dvěma lety. Snažila jsem se na něj nemyslet. Nešlo to,“ vzpomínala Sermeová.

Triumf by jí měl dodat potřebný klid. „Titul pro mě moc znamená. Pomůže mi hlavně psychicky. Stále čekám na výhru v PSA turnaji. Snad mě k němu posune,“ dodala.

Finále muži: Mekbib – Švec 3:1 (11:6, 11:6, 10:12, 11:7). Konečné pořadí: 1. Mekbib, 2. Švec, 3. Solnický, 4. Koukal.

Finále ženy: Sermeová – Kolářová 3:2 (11:5, 11:9, 6:11, 9:11, 11:8). Konečné pořadí: 1. Sermeová, 2, Kolářová, 3. Feřteková, 4. Elznicová.