Ondřej Perušič s Davidem Schweinerem tak navázali na titul páru Pakosta – Palinek z mistrovství Evropy 1996 v italské Pescaře. Čerstvý úspěch českých beachvolejbalistů je o to cennější, že ho Perušič a Schweiner dosáhli na nejsledovanějším šampionátu v historii, který byl v Mnichově součástí velkolepého multisportovního festivalu. Šestý pár aktuálního světového žebříčku tak získal první medaili na vrcholné beachvolejbalové soutěži ve společné kariéře.

„Centrální příprava mužské složky reprezentace a spolupráce s resortním centrem MŠMT Victoria nesou ovoce,“ kvitoval gestor beachvolejbalu ČVS Vít Mařík. „Perušič a Schweiner na žádném letošním turnaji neskončili hůř než na děleném pátém místě, a tak výsledek prvního reprezentačního týmu na mistrovství Evropy v Mnichově není náhodný. Stojí za ním úsilí hráčů, trenérský tým, rodiče hráčů a angažovaný Český volejbalový svaz,“ dodal.

„Chtěl bych klukům jménem celé agentury Sportfin pogratulovat ke skvělému výsledku. Postupně se zapisují do historie českého beachvolejbalu a věřím, že to nejlepší nás ještě čeká,“ komentoval úspěch ředitel zastupující agentury, olympionik Martin Lébl. „Dlouhodobá spolupráce s trenérem Tomatisem se vyplácí a jsem rád, že jsme v tomto směru rozšířili spolupráci i na mladé a nadějné týmy, u kterých už jsou také vidět výsledky,“ říká Lébl.