Rallye projela postupně třemi zeměmi: Českem, Rakouskem a Německem. I když už má v hlavě hodně nápadů co zlepšit, převažuje u Kunce spokojenost.

„Akce překonala všechny hranice. Dá se to přirovnat k prvnímu koncertu Rolling Stones v České republice. Fotky slavnostního startu na Hradě s panem prezidentem obletěly svět, na to jsme hodně pyšní. Musím moc poděkovat kolegům v regionech a každému, kdo se na rallye podílel. Vážíme si i podpory měst, krajů a moc oceňujeme vstřícnost a trpělivost dotčených obcí a jejich obyvatel,“ prohlásil Kunc.

Zastavení rychlostní zkoušky není nic neobvyklého

Organizátoři připravili náročné rychlostní zkoušky, na českém území navíc i nezvykle dlouhé. Na jejich obtížnosti přidalo ještě počasí, při české části bylo mokro po dešti. „Počasí neovlivníme, podmínky byly těžké, už samotná trať byla náročná, ale mezinárodní federace FIA to kvitovala,“ uvedl Kunc, jinak též generální sekretář Autoklubu České republiky.

Uznání přišlo také od bezpečnostní delegátky FIA Michele Moutonové, mimochodem bývalé výborné jezdkyně rallye a jedné z nejlepších závodnic automobilové historie.

„Ocenila zabezpečení tratě,“ pokračoval funkcionář a zmínil, že si uvědomuje, že neukáznění fanoušci budou kolem trati vždy a zastavená rychlostní zkouška není v rallye nic neobvyklého. „Viděli jsme, že ne všichni respektují naše pokyny, tak jsme se rozhodli šestou erzetu z preventivních důvodů zastavit, abychom neohrozili jezdce ani diváky,“ vysvětlil.

Fanoušků byl rekordní počet, v celkovém součtu 125 000, na českém území to byly vyšší desetitisíce. „Velká zkušenost! Příští rok chceme udělat ještě víc diváckých míst a fanoušky znovu navést tam, kde budou rallye moct sledovat bezpečně. Těch věci, které se dají zlepšit, je víc. S kolegy uděláme analýzu, abychom věděli, kde se zlepšit. Ale dokázali jsme připravit podnik na světové úrovni,“ dodal spokojeně.