V Lanžhotu už o uplynulém víkendu nedali soupeřům šanci. Všechny duely vyhráli bez ztráty byť jediného bodu.

„Soupeři nám to ještě usnadnili,“ říká trenér Jindřich Panský, že Mokrým Lazcům chyběl ve finále údajně zraněný Kleprlík. „Nebezpečný byl jen Jančařík.“

I před rokem získal výběr z dejvické Kotlářky titul snadno. „Ale Zlín hrál v plném složení, takže to nebylo tak lehký, jak to výsledkově vypadalo,“ porovnal Panský.

El Niňo získalo za uplynulých pět let čtyři mistrovské tituly, vyhrává domácí poháru a letos ještě neprohrálo. „Tolik soupeřů doma bohužel nemáme, ale motivaci neztrácíme,“ ujišťuje Panský.

Důvod je nasnadě. Touha prosadit se na evropské půdě. V Poháru ETTU se to El Niňu letos nepovedlo. Těsně vypadlo s francouzským Ca­en. „To je jediné, co nám nevyšlo. Uteklo nám to o fous a mrzí to pořád. Tím, že jsme vypadli, tak zas musíme rok čekat na další šanci,“ říká kouč.

A doufá, že tentokrát si jeho tým jako český mistr zahraje Ligu mistrů. Do té se ovšem ve stolním tenisu nekvalifikují družstva na základě triumfu v národní soutěži, ale podle součtu evropského žebříčkového umístění hráčů. Čím nižší, tím lepší, aby se vešel tým mezi šestnáctku. „Nebude to nijak jednoduché, ale teoreticky by to mohlo vyjít,“ uvažuje Panský.

Pozitivem je, že Dmitrij Prokopcov už má české občanství. Jeho jméno se vrátilo na žebříček, čímž může výrazně El Niňo získat. „Kluci musí objíždět turnaje Pro Tour, což dělají díky podpoře pana Špačka. Tak snad ještě popolezou, aby to vyšlo.“