Finálové turnaje mistrovství republiky starších dorostencůPrvní akce: Stepp Praha – SK Slavia Praha 7:6, Stepp Praha – TJ Slavia Hradec Králové 7:6, TJ Slavia Hradec Králové – SK Slavia Praha 6:7.
Druhá akce: Stepp Praha – TJ Slavia Hradec Králové 4:9, Stepp Praha – SK Slavia Praha 12:7, TJ Slavia Hradec Králové – SK Slavia Praha 10:4.
Třetí akce: Stepp Praha – TJ Slavia Hradec Králové 7:5, Stepp Praha – SK Slavia Praha 4:11, TJ Slavia Hradec Králové – SK Slavia Praha 10:4.

„Titul jsme získali hlavně díky tvrdé práci před finálovými turnaji," usmíval se trenér vítězů Štěpán Rezek, jehož celek proklouzl mezi trojici nejlepších z třetího místa po dlouhodobé části. Ve finále jel takříkajíc nad plán.

„Pomohly nám dva kempy, na kterých jsme především zvýšili počet tréninkových jednotek. Fyzická a taktická příprava dala základ, který jsme podpořili touhou po vítězství," pokračoval lodivod týmu, jež prohrál na posledních třech akcích pouze dvakrát, z toho jednou za rozhodnutého stavu, kdy už se steppáci věnovali hlavně oslavám.

„Kluci mě příjemně překvapili svou taktickou vyspělostí a charakterem. Trpělivě čekali na své šance. Samozřejmě jde pro nás o veliký úspěch, ale hlavně o příslib. Všichni dorostenci by se měli postupně zapojit do mužského áčka," doplnil spokojeně Štěpán Rezek.

Konečné pořadí mistrovství republiky1. Stepp Praha 8 bodů
2. TJ Slavia Hradec Králové 6
3. SK Slavia Praha 4

Cíle Jindřicha Cipry? Obhajoba a mužské áčko

JINDŘICH CIPRA.Ptáte se, kdo se stal nejlepším střelcem Steppu ve finálových kláních? Pak vás zajímá jméno sedmnáctiletého pravého křídla Jindřicha Cipry, který se do sítí soupeřů trefil hned jedenáctkrát.

Jindřichu, jak bylo složité prodrat se mezi finálovou trojku?
Věděli jsme, že máme silný kádr, proto jsme se o postup nebáli. Jediné nebezpečí hrozilo od Brna, i s ním jsme ale opakovaně vyhráli.

Ve finále na vás čekaly dvě Slavie, hradecká a pražská. Jste sparťan?
Ne, jsem slávista. (směje se) Základní část ukázala, že půjde o těžké zápasy. Oba týmy mají starší, zkušenější hráče než my. Měli jsme ale jasný cíl a velikou chuť ho naplnit.

První turnaj pro vás znamenal dvě těsné výhry 7:6. Hodně těžká práce?
Vyhrát o gól je vždycky těžší než o deset. Šlo o napínavé zápasy, které se rozhodly až v posledních čtvrtinách. Víc jsme ale chtěli, bojovali.

Krizový okamžik finálových klání přišel na druhém turnaji. Jak vám bylo po porážce 4:9 od Hradce Králové?
Mizerně, soupeře jsme podcenili, po vítězství na úvodním turnaji jsme si asi mysleli, že všechno přijde samo.

Bylo složité zmobilizovat se do druhého duelu?
Mezi zápasy byla jen hodina. Naši trenéři se nás snažili dostat do pohody, podali jsme poté výborný výkon a jasně zvítězili 12:7.

Hradci jste porážku vrátili na posledním turnaji. Poté bylo rozhodnuto?
Bylo, díky výhře s Hradcem jsme se Slavií nepodali tak dobrý výkon a prohráli.

Sezonu jste ovládli. V čem byl Stepp nejlepší?
Měli jsme nejlepší trenéry i přípravu. Díky soustředění jsme měli nejlepší fyzickou kondici. Hodně nám pomohly také góly z přesilovek.

Co čeká nyní na Jindřicha Cipru?
Jednak se chci podílet na obhajobě dorosteneckého prvenství a taky bych se rád prosadil do mužského áčka, za které už jsem párkrát střídal.

Co vám chybí do kvalit hráčů áčka?
Průbojnost. Nesmím se bát a jít do všeho třeba i po hlavě.