Děti běhají okolo hřiště 60 - 1500 metrů podle věku (od 10.30). Dospělí se vydají ve 12.30 na původní čtyřkilometrový okruh s převýšením 89 metrů vzhůru na rozcestí k obnovené soše světice svaté Juliány, která tu má historii už 289 let.

Běží se po zpevněných lesních cestách. Dolů pak rokličkou a kus po silnici přes obec. Proběhnete hřištěm, pozdravíte svůj fanklub a dáte si to ještě jednou… než si zasloužíte lahodnou tekutou a pěnivou odměnu z Únětic a vybraný song od osmdesátkového DJ Patrika Rokla.

„Zázemí fotbalového hřiště se šatnami, hospodou, zahradním nábytkem i dětskými prolézačkami je bezvadné. K tomu tady máme podporu nejen Sokola, ale i obce. Jsme tady moc rádi a věříme, že to je na závodu znát,“ zve Jan Plachý z pořadatelského týmu Kopaninského spolku. Pokud chcete nechat auto doma a vyrazit na Statenice běží autobusem, jezdí tam číslo 356 z metra Bořislavka.

Prioritně jde sice o běžecký zážitek, ale samozřejmě i o výsledky. Nejen v deseti (dospělých) věkových kategoriích a o nejlepšího místního běžce ze Statenic, ale také v celkovém pořadí seriálu. Tady boduje 12 absolutně nejlepších a po čtvrtém posledním závodě (počítají se tři nejlepší výsledky) v Suchdole na ně čekají prize-money ve výši 12 tisíc korun.