Sokol Vršovice – Spartak Praha 4 28:23 (11:10)Sestava vítězů: Rajdl, Filip, Červenka – Bednář 12, Pícha 3, Metlička 5, Bradáč 1, Petružela 2, Holas, Kuklík 4, Faltejsek, Halašta, Kotrč 1, Nováček. Trenér František Štika.

Od prvních vteřin zápasu bylo jasné, že budou obě družstva spoléhat na kvalitní obranu, což se v první třicetiminutovce také potvrdilo. Hosté sázeli na zkušenost, domácí na kombinační hru. Do stavu 4:4 bylo vše vyrovnané. Poté se obhájcům podařilo díky kvalitně zrealizovaným rychlým protiútokům odskočit (4:8).

„V této fázi byla naším největším problémem koncovka," přiznal lodivod Sokola Vršovice František Štika, který pokračoval: „Šance jsme si dokázali vypracovat, ale díky špatně zvolené střelbě jsme gól prostě nedali."

Po oddechovém čase, který si realizační tým Vršovic vzal ve dvacáté minutě, došlo k obratu. „Naše obrana už soupeři moc nedovolila a díky brejkům jsme do poločasu získali vedení," pochvaloval si výkon rychlonohé dvojice křídel Petružely a Kuklíka první muž vršovické lavičky (11:10).

Po změně stran pokračovali domácí v nastoleném trendu. Útok hýřil okulahodícími kombinacemi, o které se starali především Pícha s Bednářem, jimž se začalo dařit také střelecky. K nim se co do počtu branek připojil i Metlička. Obranu tvrdili především Nováček s Bradáčem, gólman Rajdl chytal s takřka šedesátiprocentní úspěšností. Proto na konci svítilo na tabuli skóre 28:23.

„Klukům chci poděkovat, všichni podali velmi dobrý a koncentrovaný výkon," nešetřil chválou trenér neporažených.

Příští druholigové kolo sehraje Štikův tým v Třeboni, po něm se v poháru utká s mistrovskou Plzní. Potvrdí skvostnou bilanci? Dokáže opět šokovat?

2. liga skupina JZČ, ostatní výsledky 7. kola: Košutka – Libčice nad Vltavou 24:26 (12:13), Zruč nad Sázavou – Třeboň 27:29 (13:12), VŠ Plzeň – Šťáhlavy 30:18 (16:6), Lokomotiva Vršovice – Havlíčkův Brod 26:30 (15:14). Loko České Budějovice (volný los).

1. Sokol Vršovice 7 7 0 0 203:140 14
2. Praha 4 6 5 0 1 168:146 10
3. Libčice nad Vltavou 6 4 1 1 156:142 9
4. VŠ Plzeň 7 4 0 3 181:167 8
5. Třeboň 6 3 0 3 154:148 6
6. Havlíčkův Brod 6 3 0 3 150:163 6
7. České Budějovice 6 2 1 3 139:146 5
8. Lokomotiva Vršovice 6 2 1 3 132:158 5