Další akci připravuje Český snowboardcrossový tým ve spolupráci s Českou unií sportu na druhý červencový víkend do jižních Čech. Právě na Lipně loni vybudovala v rámci olympijského parku ČUS umělou přenosnou pumptrackovou dráhu.

Pro děti jsou pumptracky dobrou zábavnou alternativou

Modulová stavba umožňuje trénovat v téměř jakémkoliv počasí jak na longboardu, tak na kole, bruslích či koloběžce. Je zábavnou pomůckou při tréninku především pro snowboardisty a pro svoji přípravu ji využívají i naši přední snowboardoví reprezentanti v čele se Samkovou.

„I my používáme pum-ptrack pro letní přípravu. Jsem přesvědčena, že pro děti jsou pumptracky dobrou zábavnou alternativou pro volný čas. Chceme rozšiřovat počet drah po České republice, protože i toto je způsob, jak přivést děti k snowboardingu a ukázat jim, že sport je může i bavit.

Děti si pod dohledem zkušených sportovců osvojí mnoho dovedností

Pumptrack má tu výhodu, že se vám na něm nemůže nic rozjet tak jako na kopci, rychlost ovládá člověk svým tělem, a tady navíc mohou rodiče, nebo v rámci kempu trenéři, dítěti pomoci tím, že ho drží za ruce, než získá jistotu. Je to bezpečné," vysvětluje zlatá olympijská snowboardcrossařka Eva Samková. Kempy jsou připraveny pro děti ve věku od 7 let a měly by je naučit nejen sportovním prvkům, ale i také koordinaci pohybů, což se jim může hodit třeba v běžném dopravním provozu.

Pod dohledem Evy Samkové, mistra světa Tomáše Krause a trenérů Marka Jelínka a Jakuba Flejšara si děti osvojí mnoho dovedností, od základního postoje počínaje přes pravidla nastupování a sestupování z prkna až po techniku zatáčení a přejíždění překážek.