St. Leger opanoval Ramssio v sedle s žokejem Janem Vernerem, který deklasoval  ve Velké Chuchli své soupeře. Irský kůň tak potvrdil svou formu z francouzského závodiště Deauville, kde skončil třetí. 

"Ve vítězství jsem věřil, ale že soupeře takto zdemolujeme, to jsem opravdu nečekal. I když byla místa v průběhu dostihu, kde jsem se trochu o výsledek obával, v cílové rovince zapojil další rychlost," řekl k vítězství Ramssia ze stáje Hrubý jeho trenér Václav Luka mladší a dodal: "Zatím ještě nejsme rozhodnuti o dalším programu, čekají ho do konce roku jeden až dva starty".

V sobotu závodili klusáci

V dalším hlavním dostihu - Velké ceně na 1600 metrů - se prosadil opět "Francouz". Své druhé místo z Vichy zúročil tentokrát ve vítězství Torque Power s žokejem Radkem Koplíkem.

"Jak jsem na koně sedl, tušil jsem, že vyhrajeme. Viděl jsem jeho dostih ve Vichy, kde skončil druhý a nepochyboval jsem, že dnes to vyjde. Je ve vynikající formě."  Trenér Arslangirej Šavujev poznamenal: "Nyní bude startovat na Evropském poháru žokejů 28. září a pak už mu dáme odpočinek, zaslouží si ho“.

Mimochodem - sobota byla vyhrazena klusákům, v Derby hlavního města Prahy zvítězil Inaccessible Grou s Jaromírem Kotáskem, pro kterého to bylo desáté trenérské a deváté jezdecké vítězství v nejprestižnějším dostihu.