Tam měl vybojovat hlavní a zároveň titulový zápas na turnaji nazvaném Young Blood Night 2. Turnaj se uskutečnil v bavorském Straubingu ležícího nedaleko českých hranic. Soupeřem byl Mario Wittmann. Německá hvězda pyšnící se přezdívkou „Fist of Buddha". Zápas byl vypsán na tři pětiminutová kola ve váze do 84 kilogramů. A skončil pro našeho zápasníka výborně.

Zápas popsal Futerův trenér Daniel Barták. „Zápas nezačal pro Standu dobře. Po přestřelce v postoji a následném strhu sice zůstal nad svým německým sokem, ale jeho noha byla uvězněna ve velmi těsné páce na kotník. Situace dlouho vypadala bezvýchodně. Zdálo, že zápas míří k rychlému konci. Standa ale nepropadl panice a s velkou dávkou sebezapření dokázal z nepříznivé situace uniknout. Zápas se na okamžik přesunul do postoje. Futera se dalším strhem dostal do pozice zvané side control, odkud začal svého soupeře zpracovávat lokty a údery. Jeho převaha byla viditelná a rozhodčímu tak nezbývalo nic jiného, než boj ukončit," uvedl Daniel Barták.

Stanislav Futera tak vybojoval druhý profesionální titul pro zástupce Penta gymu Praha během roku. Ten první získal dnes už zápasník nejprestižnější MMA organizace UFC, Viktor Pešta na turnaji organizace GCF. Peštu i Futeru může 12. prosince v Mladé Boleslavi napodobit Filip Macek. Zde se utká s ostravským Pavlem Svobodou o volný titul organizace GCF. Na stejné akci se představí i další svěřenci Daniela Bartáka Ondřej Skalník, Magdalena Šormová a dokonce i Stanislav Futera, který se ve váze do 77 kilogramů střetne s Ivanem Ivankou jr.

Čtěte také: Macek v boji Ruska proti zbytku světa 'uškrtil' v Rusku skvělého Lazukova