Největší pozornost budou poutat dva hlavní dostihy: Memoriál profesora Michala a Memoriál Jaroslava Maška.

Dvojice favoritů

První je zkouškou tříletých koní před klasickou Velkou jarní cenou. Nejvíc se věří dvěma koním. Has d'Emra (2:1) běhal hlavně ve Francii a teď ho s žokejem Davidem Liškou čeká česká premiéra.

Proti němu se postaví Rate (2,75:1) s žokejem Milanem Zatloukalem. Loni v Chuchli suverénně vyhrál a stal se s velkou převahou dvouletým koněm roku 2019.

„Přezimoval dobře a vyspěl. Natrénováno má tolik, že dostih potřebuje jako sůl. Distance 1400 metrů je jeho spodní hranicí. Samozřejmě i tak věřím ve vítězství. Soupeřů je víc, ale tím největším Has d'Emra,“ uvedl Rateho trenér Čestmír Olehla.

Zástupce má i v Memoriálu Jaroslava Maška. „Sagar má hodně lepších soupeřů, ale může překvapit. Osobně dávám šance koni jménem Manoamano,“ sdělil trenér.

Favoritem jízdy pro čtyřleté a starší koně (také na 1400 m) je podle Tipsportu bělouš Politicum s žokejem Radkem Koplíkem (3,5:1).

Derby Club Prague

Sobotní chuchelské odpoledne odstartuje v 14.15 hodin. Zmínili jsme se o drobné výjimce pro nejvěrnější fanoušky. Pořadatel otevírá v omezeném režimu Derby Club Prague. Pokud má někdo zájem o vstupenky, neměl by dlouho přemýšlet. Kapacita je omezená.

Klusáci se na pražském závodišti objeví v neděli. Program začíná v 14.00. Navzdory složité situaci po koronakrizi jsou české dostihy zdá se v dobré kondici. Pro porovnání stačí pohled k východním sousedům.

Čeští koně v této době obvykle startovali na mezinárodním mítinku v Bratislavě. Za normálních okolností by se konal v neděli. Jenže všechny dosud plánované dostihové dny byly na Slovensku zrušeny a není jasné, kdy se sezona rozběhne.

Evropský pohár bude

Dobrou zprávou je konání Evropského poháru žokejů, o jehož uspořádání v Chuchli se spekulovalo.

„Zahájili jsme práci na šestém ročníku EJC. Navzdory současné situaci s ním počítáme a jsme odhodláni nabídnout českým příznivcům opět špičkovou podívanou na evropské úrovni,“ řekl za tým pořadatelů Tomáš Machovský. Termín je stanovený na 26. září.