Před fantastickou kulisou haly Aera se hrál vyrovnaný první set (25:22). „Byla to přetahovaná o každý míč,“ popisoval trenér. Cirka v polovině dějství sáhl k nečekané změně. Místo Šimona Kozáka přišel na plac Svoboda. „Byli jsme neklidní a nepřesní v poli. Jen jsme nadrazili několik balonů, které jsme měli zpracovat,“ všiml si. „Naštěstí jsme byli i trpěliví v útoku. Věděli jsme, že šance přijdou. Když se tak stalo, tak jsme je proměnili,“ pochvaloval si Pomr.

Ve druhé sadě se mu na hru dobře dívalo. Lvi si brzy vypracovali až sedmibodový náskok, který s přehledem hlídali (25:20). „Klukům jsem zdůrazňoval, že nesmí polevit. Naopak bylo třeba přitlačit. Jen žádné parádičky,“ opakoval.

Selanka pokračovala i ve třetím setu. Jenže… Místo vedení 16:9 přišla zbytečná ztráta. Na podání šel domácí Stanislav Vachoušek a rázem to bylo „jen“ 15:13. „Míče jsme začali zalejvat. A nepodařilo se nám několik servisů. Soupeře jsme sami drželi na dostřel,“ našel Pomr důvody, proč se sada dostala do vyrovnané koncovky 24:24. „Hlavou se mi honilo ledacos. Ano, set jsme mohli prohrát. Ovšem byli jsme lepší. Nepřestával jsem věřit, že zápas zvládneme.“

Jak řekl, tak se také stalo (26:24). „K utkání jsme přistoupili mimořádně zodpovědně. Ukázali jsme větší srdce. Nikdo nevyčníval, všichni hráli dobře,“ těšilo Pomra.

Série se nyní přesouvá na Lužiny, kde má ve čtvrtek od 19 hodin na programu druhé (a dost možná závěrečné) zastavení. „Vracet už se nechceme,“ zdůraznil trenér. „V Odolce jsme odvedli svůj standard. Doufám, že se v domácím prostředí ještě zlepšíme. Naše hala, naši fanoušci… Držíme v rukou všechny trumfy,“ doplnil.

Aero Odolena Voda – VK Lvi Praha 0:3 (22:25, 20:25, 24:26)
Lvi: Fortuník, Kozák, Krajčovič, Naarden, Šulc, Van Werkhoven, libero Kovařík. Střídali: Svoboda, Démar, Drozen. Trenér: Pomr. Stav série: 0:1. Další zápas(y): 14. března 19.00 (Lužiny), případně 16. března 18.00 (Odolena Voda).