O českých juniorech se psalo v médiích jako o největším překvapení akce. V základní skupině mistrovství si poradili se Zimbabwe a Pákistánem, poté se Švýcarskem a Malajsií. „Výsledek ukázal, že se umíme prosadit ve světové špičce,“ smál se Byrtus.

Stopku výběru vystavili ti úplně nejlepší – šampioni z Egypta (zlaté medaile brali jak v individuální, tak v týmové soutěži). Například Vorlíček prohrál s Mostafou Asalem, v současné době 71. hráčem světového žebříčku a nejlepším juniorem. „Egypťané hrají vážně chytře. Snaží se ovládnout celý kurt a zlomit své soupeře. V důležitých momentech dokážou zapnout a neudělat chybu,“ vysvětloval Vorlíček.

Už před duelem s Egyptem věděli junioři, že získají první medaili ze světového šampionátu. Češi je zatím sbírali výhradně na starém kontinentu. Jan Koukal má stříbro z mistrovství Evropy 2005, Lucie Fialová vybojovala dva bronzy, jeden družstvo žen. „Jde o suverénně nejlepší výsledek pro náš squash,“ hodnotil generální sekretář domácí asociace Tomáš Fořter.

A pak už si všichni užívali opojné chvíle radosti.

Sestava ČR: Viktor Byrtus, Ondřej Vorlíček, Marek Panáček a Benjamin Bergel. Trenér: Jan Mutina.