Elitní čeští squashisté se v polovině prázdnin poprvé účastnili Světových her v Polsku, začátkem září se pak dozvěděli příjemnou novinu – v roce 2024 bude pořádat letní olympijské hry Paříž. Tedy země, která má ke squashi blízko. "Určitě to vnímáme jako velkou šanci, aby se náš sport konečně dostal do programu olympijských her," uvedl Daniel Mekbib, aktuálně domácí dvojka.

A právě Mekbib začal sezonu ve velkém stylu, když ovládl první áčkový turnaj. Na Strahově se mu ve finále postavil hodně solidní soupeř - Mohammad Al-Sarraj z Jordánska. Čech vyhrál první set 11:7, když jeho soupeř hodně kazil. Ve druhé sadě se vše obrátilo, Mekbib ji ztratil poměrem 10:12, podobně jako třetí. "V následujících setech jsem se zkoncentroval a soupeře zatlačil. Jsem rád, že to vyšlo. S formou jsem moc spokojený," uvedl Mekbib, jehož přání před sezonou jsou jasná – rozšířit účast ve finále turnajů PSA a vybojovat titul.

Ještě více se však upíná k dalšímu cíli, a to se dostat do top 100 světového žebříčku. Tím by se stal teprve druhým českým hráčem po Janu Koukalovi, který by to dokázal. "Rád bych se tam dostal do konce roku," vyhlásil Mekbib, jenž se plánuje zúčastnit až deseti světových turnajů. 

Obrovské drama přinesl finálový souboj mezi Zuzanou Kubáňovou a Anou Sermeovou v rámci Excelent cupu v pražských Čimicích. V rozhodující páté sadě vedla Kubáňová již 9:2 a zdálo se být rozhodnuto. Stále se však hrály velmi dlouhé a fyzicky náročné výměny. Sermeová srovnala na 9:9, odvrátila mečbol a rozhodující set ovládla 13:11. Málo vídaný obrat! "Po rozlosování jsem ve finále moc nedoufala. Poslední týdny jsem se squashovou raketou často nepotkala a uvažovala, že na turnaj nepůjdu. Takže mám nakonec velkou radost," líčila Kubáňová. "Závěru je sice škoda. Výsledek je ale spravedlivý. Štěstí přeje připraveným."