Ještě v červenci zvládla Světové hry, kde skončila na osmnáctém místě a dostala se do finále plate. Poté se už soustředila na léčbu „tenisového“ lokte. Každý sportovec, který jednostranně zatěžuje jednu část těla, se tohoto zranění bojí. Dochází při něm totiž k velkému oslabení celé ruky a k návalům bolesti. „V létě jsem nastoupila na rázové vlny, chodila jsem zároveň také na fyzio a vakuum press. Musím říct, že se to velmi zlepšilo, ale stoprocentní to stále není,“ dodala Serme.

close Anna Serme se vrací po zranění na squashové kurty. info Zdroj: Irena Vanišová zoom_in Anna Serme se vrací po zranění na squashové kurty. Poslední měsíc se snaží hrát squash obden, zaměřuje se spíše na kondiční přípravu mimo kurt. „To pomohlo mé fyzičce. Nyní je ta ruka trochu ztuhlejší a v některých pozicích je loket bolestivý. Už ale nemám pocit, že by mě limitoval silově. Trhlina se zacelila, nyní jsou tam už jen chronické změny, které jen tak neodejdou, otok už tam taky téměř není,“ popsala dlouhodobě nejlepší domácí squashistka, která se připravuje v Praze jak na Haštalu, tak v Modrém světě, kde navíc pomáhá nadějným juniorům. „Moc si podmínek, které mi v obou klubech poskytují, vážím.“

Serme teď čeká série několika turnajů v USA, po příletu do Evropy pak ještě akce v Rakousku. „Je možné, že to bude můj poslední PSA turnaj roku 2022. V listopadu chci hlavně něco odehrát i v Česku a taky se chci pořádně připravit na rok 2023 a loket úplně doléčit,“ dodala Serme.