„Všichni reprezentovali s velkým odhodláním a podané výkony byly jedny z nejlepších, jaké jsem u kluků v reprezentačních dresech viděl,“ prohlásil Ondřej Uherka, trenér českého týmu. Squashisté si tak zjednali respekt, protože USA patří do elitní společnosti, na minulém šampionátu obsadili páté místo. To Češi byli nejlépe na 21. místě. „Sehráli jsme zatím nejlepší zápas šampionátu. O tom vypovídá také hláška jednoho z hráčů našeho týmu ráno na snídani, který prohlásil: Jestli mi ještě někdo řekne, že to bylo včera tak strašně blízko, tak ho zabiju.“

V prvním duelu ve skupině E porazili Češi po jasném průběhu Cookovy ostrovy 3:0. Do duelu proti USA šli s tím, že soupeře mohou potrápit. A to se přesně dělo. Přitom američtí squashisté se pohybují kolem 40. místa světového žebříčku PSA, zatímco Češi jsou za osmou desítkou. „Pokud se klukům podaří zopakovat předvedenou hru i v osmifinále, šance postoupit mezi osm nejlepších rozhodně je,“ dodal Ondřej Uherka, bývalý hráč a nyní trenér.

Uherka má s hráči kamarádský vztah. „Byl jsem jejich bývalým spoluhráčem. Sice mezi sety coachuji pouze já, ale rozhodnutí a taktiku v zápasech průběžně konzultujeme spolu všichni,“ dodal Uherka. Češi po dni volna nastoupí do souboje s Walesem ve čtvrtek.

close Čeští squashisté na světovém šampionátu. info Zdroj: Czech Squash zoom_in Čeští squashisté na světovém šampionátu.