Čeští squashisté dorazili do místa turnaje s několikadenním předstihem, aby se stihli aklimatizovat na dvanáctihodinový časový posun oproti Evropě. „Počasí na Novém Zélandu nám přeje a tak jsme ho využili ke koupání a regeneraci v moři či v nedalekých vodopádech. Aklimatizace proběhla dobře,“ hlásil z Nového Zélandu Uherka. Turnaje se účastní 24 reprezentačních celků a k vidění budou nejlepší hráči světa z Egypta nebo z Anglie.

„Našim cílem je skončit do patnáctého místa, což znamená postoupit ze skupiny přes Cookovy ostrovy a poté vyhrát alespoň jeden zápas o umístění. Nicméně určitě máme na víc a pokusíme se překvapit i výše nasazené týmy,“ přál si Uherka. Nejvýše postaveným českým hráčem na PSA žebříčku je v současné době Viktor Byrtus, který drží 83. místo. O dvě pozice nad ním je Martin Švec a 90. příčku drží Daniel Mekbib. Na 106. místě je pak Jakub Solnický.

close Squashisty čeká světový šampionát. info Zdroj: Český squash zoom_in Squashisty čeká světový šampionát. To nejvýše postaveným hráčem USA je šestačtyřicátý squashista světa Timothy Brownell, o tři příčky za ním je jeho reprezentační kolega Shahjahan Khan. Český tým si na MS zahrál naposledy v roce 2017 ve Francii, kde obsadil celkové 21. místo. Při dalších dvou předchozích účastech v letech 2003 a 2013 skončili Češi na 23. a 25. místě. „Organizačně to vypadá na Novém Zélandu na velmi povedený šampionát soudě podle právě probíhajícího turnaje PSA. Fanoušci jsou zde úžasní a dokáží ocenit kvalitní squash. Hrát se bude i na dvou skleněných kurtech a my máme tu čest na jednom z nich hrát hned náš první zápas,“ dodal Uherka. Proti USA nastoupí Češi v úterý.

Nejvýše nasazené týmy MS týmů ve squashi:

1. Egypt (Ali Farag, Mostafa Asal, Mazen Hesham, Youssef Soliman)

2. Anglie (Mohamed ElShorbagy, Marwan ElShorbagy, Patrick Rooney, Adrian Waller)

3. Francie (Victor Crouin, Baptiste Masotti, Auguste Dussourd, Gergoire Marche)

4. Švýcarsko (Nicolas Mueller, Dimitri Steinmann, Robin Gadola, Yannick Wilhelmi),