Kristian Frost je v Česku k nezastavení. V červnu zde ovládl Prague Open a dnes bude útočit na titul z Czech Open. Opět potvrdil, že se mu právem říká „pan bezchybný.“ Soupeře je schopný upinkat k zbláznění – během semifinálového zápasu provedl jen čtyři nevynucené chyby.

„Kdybych s ním jenom pinkal, neměl bych šanci ho porazit. Musel jsem si připravovat příležitosti k zakončení, k tomu být ale trpělivý,“ prozradil Švec, který v minulosti ovládl jeden zahraniční turnaj PSA. Český squashista si tak pomáhal při dlouhých výměnách nečekanými údery – buď do protipohybu, občas vykouzlil i kraťas.

Švec první set prohrál 8:11, druhý ale získal v poměru 12:10. „Ze začátku mi to šlo, pak jsem se nechal rozhodit,“ konstatoval rozmrzele. V dalším průběhu zápasu totiž hráči velmi často diskutovali s rozhodčím, který musel řešit sporné momenty. „Bylo jich až moc, což není dobré. Dán Frost je známý tím, že se umí na kurtu pohybovat na hraně toho, co je povolené. Dokáže využít nepřesného úderu soupeře a odstavit jej z pozice. Bylo to těžké,“ popsal Švec, jenž v dalších dvou sadá propadl (6:11 a 3:11). „Moc mě to mrzí. Czech Open byl v letošním roce hodně vyrovnaný, domácí turnaj jsem chtěl vyhrát.“

Nyní se český reprezentant přesune na další zahraniční turnaje, nejprve odletí do Chicaga, a poté ho čeká několik akcí v Kanadě. „Jednoznačným cílem je sebrat co nejvíce bodů a dostat se do první světové stovky,“ zdůraznil Švec.

Dnešní finále Czech Open se uskuteční v záběhlickém Hamru od 16 hodin. Dán Kristian Frost v něm vyzve Belgičana Jana Van Den Herrewegena, který ve čtvrtfinále vyřadil Jakuba Solnického. Naposledy se domácí hráč probojoval v Česku do finále turnaje PSA v roce 2016, šlo o Jana Koukala. Od té doby je maximem semifinále.