Medaile se budou rozdávat na domácích vrcholných squashových akcích po dobu deseti let. Vytvořila je společnost WORLD SPORT DESIGN, která se specializuje na výrobu individuálních sportovních trofejí.

Prestižní souboj nejstarších squashistů 

Své první držitele najdou už o tomto víkendu, kdy se na Chodově v SB Centru uskuteční šampionát juniorů. Akce, které se zúčastní 142 hráčů v celkem deseti kategoriích – od jedenácti do devatenácti let.

Nejprestižnější bude pochopitelně souboj nejstarších squashistů, v němž na sebe narazí favorité Viktor Byrtus s Ondřejem Vorlíčkem. Veliká naděje domácí scény, ostravský Byrtus, se bude ucházet i o titul v kategorii do sedmnácti let. „Rád bych získal dvě zlata. Moc se mi líbí,“ líčí.

Mistrovství v Harfě 

Sebevědomá slova? Ale oprávněná. Talentovaný squashista získal nejcennější cenný kov na lednovém Czech Junior Open, mezinárodním turnaji nejvyšší kategorie. Kde čeští hráči excelovali, o čemž svědčí hned deset pódiových umístění. „Jsem rád, že naši junioři patří mezi evropskou špičku. Máme hodně nadějí,“ pochvaluje si předseda asociace Tomáš Cvikl.

O luxusní medaile se brzy utkají také dospělí squashisté. Mistrovství republiky se uskuteční začátkem března v Galerii Harfa.