Jakoby si české reprezentantky letos třetí místo ve sprintech předplatily. Lucie Charvátová brala bronz na světovém šampionátu v Anterselvě, Markéta Davidová nyní přidala v Novém Městě už třetí kov stejné hodnoty ve Světovém poháru.

Závod se přitom nevyvíjel moc optimisticky. Eva Kristejn Puskarčíková na první střelecké položce minula třikrát, Davidová netrefila hned svoji první ránu. „Nějak blbě jsem si tam strčila zásobník a první dvě rány mi nevystřelily. Potom jsem dlouho dobíjela,“ popisovala své trable v televizním rozhovoru Kristejn Puskarčíková.

Naštěstí Markéta Davidová po první chybě už v dalším průběhu závodu neminula, a protože se blýskla i rychlým během, vpadla do cílové pásky na druhé pozici.

Z ní ji odsunula pouze Bescondová a mohla přijít radost ze třetího místa. „Je to pro nás taková bronzová sezona,“ culila se spokojená Davidová. „V závodě byly těžké podmínky, naštěstí jsem se té první chyby nelekla. Ještě jsem měla trošku štěstí při poslední ráně na stojce, podržely mě i lyže.“

S diváky by to bylo lepší

Medailovou radost neodvál nevyzpytatelný silný vítr, ale absence diváků. „To je ta smůla, plné tribuny by tomu třetímu místu daly ještě větší náboj,“ spíše se mračil šéftrenér Ondřej Rybář.

„Možná jsem díky menšímu tlaku od diváků, který tady vždy bývá, jela s menšími nervy, ale určitě by bylo lepší, kdyby tady ti lidé byli,“ přisadila si Davidová, kterou pochopitelně další pódium těšilo: „Vždycky říkám, že mám raději masák, jenže to asi není pravda,“ dodala rozverně.

Z Češek už bodovala jenom třicátá devátá Lucie Charvátová, Kristejn Puskarčíková nakonec skončila sedmapadesátá, Jessica Jislová šedesátá čtvrtá.