„Při rozhazování mě pobolíval loket, tak jsem nevěděla, co to se mnou udělá a první tři pokusy šla opatrněji,“ řekla. Český rekord jinak mohl padnout hned dvakrát v jiných disciplínách. Skokanka o tyči Kateřina Baďurová přeskočila na třetí pokus 451 centimetrů. Pak se marně pokoušela o 461 centimetrů. „Chybělo málo a myslím, že se to dá v Oslu skočit,“ dávala si naděje pro páteční první podnik Zlaté ligy.

Výborně rozběhnutý závod pokazila na 400 metrů překážek Zuzana Hejnová. Mohla pokořit vlastní české maximum, ale po třístovce zadrobila krok. Má tak alespoň limit pro MS, jako patnáctá z českých atletů. „Chtěla jsem zkusit běžet i ostřejší limit, abych měla účast jistou, ale aspoň že tak,“ říkala.

Dalším spokojeně zhrzeným byl Petr Svoboda. Na krátkých překážkách na 110 metrů si vytvořil osobní rekord. Čas 13,67 vteřiny je ovšem o pět setin méně, než potřeboval k limitu pro světový šampionát v Ósace. V patnáctistovce, hlavním závodu 14. ročníku mítinku, měl nejvíce sil v hromadném spurtu Maročan Hachlaf. Druhý doběhl nejlepší domácí mílař Michal Šneberger.