Z hlediska basketbalového půjde opravdu o výjimečné dny nabité zajímavými událostmi. Národní tým finišuje svou přípravu v zápasech se špičkovými protivníky Tureckem a Finskem. „Takoví soupeři k nám často nejezdí. Naposledy měli možnost naši fanoušci vidět na vlastní oči tak velká jména v kvalifikaci na evropský šampionát 2013. Shodou okolností jsme tehdy přivítali také Turecko,“ vzpomíná na úspěšná klání manažer národního týmu Michal Šob.

Prestiž národního týmu stoupá

Účastníky posledního mistrovství světa přilákaly výkony, kterými se česká reprezentace v posledních letech prezentovala. Na EuroBasketu 2015 dosáhla na historické sedmé místo a loni byla do poslední chvíle ve hře o účast v olympijském Riu.

„Naše výsledky mají vzestupnou tendenci. Soupeři vědí, že si zahrají dobré zápasy a příprava pro ně nebude zbytečná,“ potvrzuje největší tuzemská basketbalová hvězda Tomáš Satoranský.

Středa patří souboji s Tureckem

Mezi nejvýraznější turecké úspěchy posledních let patří druhé místo ze světového šampionátu 2010. Tamní hráči působí v předních klubech starého kontinentu a také v zámořské NBA. Jejich mimořádnou sílu potvrzuje fakt, že nejvýznamnější evropskou klubovou soutěž, Euroligu, vyhrálo letos istanbulské Fenerbahce.

Zemi tisíců jezer vyzvou Češi v pátek

Také Finové zažívají povedené období, ze kterého vyčnívá především účast na mistrovství světa 2014. Seveřané si už získali respekt evropského basketbalového prostředí. Největší hvězdu Petteriho Koponena doplňuje soubor kompaktních hráčů špičkové kvality vedený německým stratégem Dettmannem.

Sáhněte si na hvězdu zámořské NBA

Vidět české basketbalisty v čele s vyslancem Washington Wizards Tomášem Satoranským je lákavé, fanoušci se k nim ale mohou dostat blíže, a dokonce získat jejich autogramy. Ve čtvrtek bude na náměstí Republiky probíhat Čeps Den s basketbalem. Jeho náplní bude exhibice ve smečování, soutěže o ceny… „Těšíme se, loni bylo moc příjemné setkat se s fanoušky,“ zve na akci Satoranský.

Program akcí16. srpna Česko Turecko (17.00 hala Královka)
17. srpna Den s basketbalem (od 10.00 na náměstí Republiky zdarma
18. srpna Česko Finsko (18.15 hala Královka)

Vstupenky na utkání jsou v prodeji v síti Ticketportal, nebo si je můžete zakoupit v den zápasů přímo v hale Královka Nad Královskou oborou 51, Praha 7.

Martin Peterka