„Žádáme o neprodlené uvolnění už schválených dotačních prostředků,“ napsali dnes funkcionáři.  Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy uzavřelo kohoutky po policejní razii. Zatčena byla Simona Kratochvílová (náměstkyně resortu) a Miroslav Pelta (šéf fotbalové asociace). Od té doby unikají zvěsti o podivných machinacích se státními financemi.

Většina činovníků s návrhem nesouhlasí 

Lyžaři však námitky o netransparentnosti odmítají: „Sportovci nejsou žádní zloději. V této oblasti selhal stát.“  Ministerstvo v čele s odstoupivší Kateřinou Valachovou nabídlo sportovním svazům možnost, jak dosáhnout na peníze. Jenže téměř většina činovníků s tímto návrhem nesouhlasí. Vadí jim nejrůznější podmínky. Přiznávají to i lyžaři v čele s prezidentem svazu Lukášem Sobotkou.

„Navržené změny podmínek financování sportovních svazů v nově navrženém programu vůbec nezohledňují systém organizace a fungování českého sportu. Nemožnost přerozdělení prostředků do jednotlivých klubů a oddílů by znamenala naprosté ochromení sportovní činnosti a ohrozila by především mládežnický sport, kterým se ministerstvo v poslední době neustále zaštiťuje. Sportovní činnost není projekt, je to dlouhodobá programová činnost."

Podle vyjádření lyžařů již na svazu došly peníze a ohroženi nejsou jen zaměstnanci, ale i reprezentanti. „Vyzýváme zodpovědné politiky, aby vzali rozum do hrsti a nenechali sport padnout.“  Svaz lyžařů České republiky funguje od roku 1903, v poslední době se však ocitl ve stínu biatlonu.