Nepřeberné množství různorodých a současně atraktivních nabídek skýtá sportovní program nadcházejícího víkendu v metropoli.

Fanoušci hokejistů Sparty sice museli překousnout hladké vyřazení obhájce mistrovského titulu ve čtvrtfinále od Bílých Tygrů z Liberce,v pátekodpoledne však mají možnost sejít se s hráči svého klubu, a důstojně se tak rozloučit s letošním ročníkem. V holešovické hale proběhne od pěti hodin akce, jejíž součástí budou i soutěže o hodnotné ceny.

V nedaleké sparťanské hale na Letné mohou pak ještě stihnout odvetné utkání čtvrtfinále play off nejvyšší soutěže futsalistů, v němž se utkají pražští rivalové Benago a Eco-Investment. Benagu nepomohl v úvodním souboji ani start Horsta Siegla a pokud veečr uspěje vítěz základní části Eco-Investment podruhé, postoupí už mezi nejlepši čtyři týmy republiky.

Sobota bude spíš než sparťany zajímat slávisty, přesněji řečeno milovníky jejich ženských družstev. Vršovická hala v Edenu neprve dvě hodiny po poledni uvidí souboj domácích házenkářek s družstvem Veselí nad Moravou, což neznamená nic jiného než reprízu loňského finále play off české části interligy. Tehdy se radovala ze zisku titulu Slavia.

Po házenkářkách přijdou do haly v Edenu odbíjenkářky, ve druhém vzájemném souboji čtvrtfinále play off se utkají volejbalistky Slavie se svým vršovickým rivalem Olympem. Ten je i favoritem série, navíc vede 1:0 na zápasy. Ale hraje se na tři vítězná utkání.

Stejná pravidla platí i pro semifinálovou sérii florbalistů v I. lize (tj. druhé nejvyšší soutěži), v níž se utkají Sparta a Sokol Královské Vinohrady. První dvě vzájemná střetnutí se konají v sobotu a v neděli vždy od půl šesté večer v hale Sokola v Rierových sadech na Vinohradech.

Za návštěvu rozhodně stojí také mezinárodní turnaj v kolové v hale v Lomnického ulici na Pankráci, jejž doplní i soutěže v krasojízdě. Akce nese název Pankrác Cup 2008 a její součástí bude dokonce i módní přehlídka.

Zapomenout nelze na sport číslo jedna. V sobotu dopoledne Dukla, jež v jarní druholigové premiéře velmi příjemně překvapila výhrou 2:0 v Opavě, hostí soupeře z Čáslavi. Začínají už i ČFL a divize.

Vrcholem celého sportovního víkendu v hlavním městě pak bude prvoligové derby Slavia – Bohemians 1905 od 20.15 hod. na Strahově. Na podzim Slavia nechala ve vršovickém ďolíčku nečekaně všechny body. Jak tomu bude v souboji mužstev z opačných pólů tabulky tentokrát?!

Slavia připravila na tento zápas speciální akce – na utkání je možno např. vzít s sebou své přítelkyně a kamarádky, jež budou mít volný vstup. O přestávce také proběhnou tradiční soutěže – vylosovaní výherci půjdou na exkluzivní prohlídku nového stadionu v Edenu nebo mohou vyhrát slávistické křeslo a balíčky se suvenýry.

Zápas také vysílá přímým přenosem televizní kanál ČT4 Sport.

Kam za sportem o víkendu v Praze?

PÁTEK 14. března

BADMINTON 15.00 Velká cena Prahy, kvalifikace (hala TJ Spoje, Na Balkáně 812, Praha 3, Žižkov).
BASKETBAL 17.15 Sokol pražský–WBA Sparta (extraliga juniorů, hala v Žitné 42, Praha 2), 19.00 USK juniorky–Pardubice (I. liga žen, sk. o 1. až 4. místo, hala Na Folimance 2, Praha 2).
BRUSLENÍ Veřejné bruslení na ZS Štvanice, Praha 7-Holešovice: 10.30 až 12.00, 15.00 až 17.30, 20.00 až 21.30. Na Školním ZS Bronzová (Praha 13-Lužiny, vstup z ulice U Jezera, 100 m od stanice metra B Luka): 14.30 až 16.30, 17.00 až 19.00.
FUTSAL 20.00 Kmochův odkaz Praha–Materia Sokolov (II. liga Západ, hala Děkanky), 20.30 Benago Praha–Eco Investment Praha (druhý zápas čtvrtfinálové série play off I. ligy, hala Sparty na Letné).
HOKEJ 17.00 Rozlučka extraligového HC Sparta se svými fanoušky (Aréna HC Sparta v Holešovicích).
LAKROS Interkrosová extraliga, odvety semifinále (hala v SOU stavební, Zelený pruh 50, Praha 4-Michle): 20.00 LCC Radotín–Gusano Rojo, 21.15 TJ Malešice–Los Parchantos Jižní Město.
PŘEDNÁŠKA 9.00 Seminář o sportovním právu v ČR a EU – problematika právních a ekonomických aspektů sportovního práva a právní odpovědnost sportovců za úrazy (Ústav státu a práva AV ČR, Národní 18, Praha 1).
STOLNÍ FOTBAL 20.00 Kyklop Cup (Kyklop bar, Pod Stárkou, Praha 4).
TAEKWON-DÓ 18.00 Zkoušky na technický stupeň „kup“ (ZŠ Mendelova 550, Praha 4-Jižní Město).

SOBOTA 15. března

AEROBIK 9.00 Bodyform, seminář pro cvičitelky i cvičenky (klub ACI Praha, Hostýnská 2, Praha 10-Malešice, informace: 608 736 309), 9.30 Maxi sobota – aerobic, bodystyling, step aerobic (Fit Party Club, Bellušova 1877, Praha 5).
AKROBATICKÝ ROKENROL 11.00 Velká cena Sokola juniorů a žactva (sportovní hala UK, Bruslařská 10, Praha 10, Hostivař).
BADMINTON 15.00 Velká cena Prahy (hala TJ Spoje, Na Balkáně 812, Praha 3, Žižkov).
BASKETBAL 10.30 USK juniorky–Junior Kralupy (I. liga žen, skup. o 1. až 4. místo, hala Na Folimance 2, Praha 2), 11.30 Sokol Nusle–Pardubice (I. liga žen, Na Květnici 700/1a, Praha 4), 17.00 Sokol pražský–KARA Trutnov (I. liga mužů, hala v Žitné 42, Praha 2), 17.30 USK Praha–Kondoři Liberec (Mattoni NBL mužů, hala Na Folimance).
BILLIARD 10.30 Mistrovství ČR dvojic v poolu (klub Harlequin, Vinohradská 25, Praha 2).
BOWLING 11.00 Park Holiday Cup, otevřený turnaj (Park Holiday, Květnového povstání 194, Praha 10-Benice).
BRUSLENÍ Veřejné bruslení na Štvanici: 9.00 až 12.00, 14.00 až 15.30, 20.00 až 22.00. Ice Arena Letňany: 10.00 až 12.00, 14.00 až 16.00, 20.00 až 22.00. Na Lužinách: 9.00 až 19.00 (konec sezony na ZS Bronzová).
CVIČENÍ 10.00 Pět Tibeťanů, cvičení pro veřejnost s thajskou masáží (Kulturní centrum „12“, Pertoldova 3346/10, Praha 4-Modřany).
FLORBAL 17.00 JM Chodov–FbŠ Bohemians (1. kolo play down extraligy mužů, hala v ul. Mírového hnutí 2137, Praha 4-Chodov), 17.20 Děkanka–FbŠ Bohemians (extraliga žen, skupina o 1. až 5. místo, hala na Děkance, Děkanská vinice I. 5, Praha 4-Podolí), 17.30 SSK Future–FBC Pepino Ostrava (pátý zápas play down extraligy žen, hala ZŠ Kunratice, Předškolní 420), Sokol Královské Vinohrady–Sparta (semifinále play off I. ligy mužů, první zápas, hala Sokola, Polská 1, Praha 2). I. liga žen, divize I (všechny zápasy Unihoc Aréna, Pod Strašnickou vinicí 23, Praha 10): 10.00 Tatran Střešovice–Medik-Ovocné Báze, 11.30 FbŠ Bohemians B–Děkanka B, 14.00 Medik-Ovocné Báze–FBŠ Bohemians B, 15.30 Děkanka B–Tatran Střešovice. I. liga juniorek, divize II (hala na Děkance, Děkanská vinice I. 5, Praha 4-Podolí): 13.00 SSK Future–DDM Praha 10, 14.10 SKP Nymburk–Děkanka Praha, 15.40 DDM Praha 10–SKP Nymburk.
HÁZENÁ 9.30 Dukla SCM–Lokomotiva Louny (II. liga mužů, hala v ul. Pilotů 217, Praha 6-Ruzyně, Sídliště Dědina), 14.00 Slavia–Veselí nad Moravou (interliga žen, hala v Edenu).
HOKEJBAL 12.00 Ekonom Devils–Bohemia Ďáblice, 14.00 Kert Park B–HBC Rakovník 16.00 HBC Hostivař–SK Spectrum Praga (vše II. národní liga, hřiště Palmovka).
KORFBAL I. liga, 7. kolo (sportovní hala na Lužinách, Bellušova 1877, Praha 5): 9.30 SK Hala Lužiny–TKC Děčín, TKC Děčín–VUT Brno B, VUT Brno B–SK Hala Lužiny.
KULIČKY 11.00 Otevřený turnaj (Kojická 962, Praha 9-Újezd nad Lesy).
PLAVÁNÍ 9.00 Velikonoční závody (bazén Motorletu Praha v Radlicích, Výmolova 2a, Praha 5).
PLÁŽOVÝ VOLEJBAL 8.30 Zimní I. a II. liga mixů (Beachklub Pankrác, areál v Horáčkově ul. 1100, Praha 4), Turnaj Hamr Tour 2008 (kurty v areálu Hamr Sport, Vltavanů 1542, Praha 4-Braník).
SÁLOVÁ CYKLISTIKA Pankrác Cup 2008 – Mistrovství Prahy v krasojízdě a mezinárodní turnaj v kolové (hala TJ Pankrác, ul. Lomnického, Praha 4): 10.00 krasojízda žákyň, 11.00 krasojízda žen a juniorek (jednotlivkyně), 12.00 krasojezdecká akce pro veřejnost, 13.00 krasojízda dvojic, 13.05 zahájení turnaje v kolové, 14.30 krasojízda čtveřic žen, 16.00 módní přehlídka, 16.25 kolová, závěr turnaje, 18.00 vyhlášení vítězů.
SQUASH 10.00 Turnaj kategorie A juniorů a mistrovství Prahy juniorek (SK Cibulka Praha, Pod Děvínem 36, Praha 5).
STOLNÍ TENIS 8.30 O pohár starosty, turnaj neregistrovaných hráčů (sportovní hala plaveckého stadionu v Hloubětíně, Hloubětínská 80, Praha 9), 9.30 Rodinný turnaj ve stolním tenise (DDM Jižní Město, Šalounova 2024, Praha 4), 17.00 Slavoj Praha–SK Jihlava (I. liga žen, Rakovského 3136, Praha 4-Modřany).
TAEKWON-DÓ 10.30 Přebor Prahy seniorů, juniorů a žáků (ZŠ Petřiny-Jih, Šantrochova 2, Praha 6).
TANEC 9.30 až 14.00 Taneční soutěž Hobby Dance a Mistrovství ČR ve standardních a latinsko-amerických tancích (Sokolovna Jinonice, Butovická 100, Praha 5).
TENIS 8.00 Otevřený turnaj (kurty TJ Solidarita Praha, Pod strání 3124/7a, Praha 10).
VOLEJBAL 10.00 a 14.00 TJ Bohemians–Děčín (II. liga žen, loděnice Podolí, Modřanská 51), 11.00 a 15.00 SK Prosek–Železný Brod (II. liga mužů, Lovosická 559, Praha 9), 11.00 USK Praha–VK Č. Budějovice (extraliga juniorů, třetí utkání čtvrtfinálové série, sportovní hala na Lužinách, Bellušova 1877, Praha 5), 17.00 ČZU Praha–VO Příbram (extraliga mužů, sportovní hala na Lužinách, Bellušova 1877, Praha 5), Slavia Praha–Olymp Praha (druhý zápas čtvrtfinálové série extraligy žen, hala v Edenu), 18.00 Sokol Nusle–SVŠ Plzeň (I. liga žen, skupina o 1. až 6. místo, hala Na Květnici 700, Praha 4).

NEDĚLE 16. března

BADMINTON 15.00 Velká cena Prahy, finálový blok (hala TJ Spoje, Na Balkáně 812, Praha 3, Žižkov).
BASKETBAL 11.00 Sokol pražský–BK Synthesia Pardubice B (I. liga mužů, hala v Žitné 42, Praha 2), 15.00 Sokol Nusle–Junior Kralupy (I. liga žen, Na Květnici 700/1a, Praha 4).
BILLIARD 10.30 Mistrovství ČR smíšených dvojic v poolu (klub Harlequin, Vinohradská 25, Praha 2), 18.00 Nedělní turnaj v Řipské, otevřený turnaj v poolu (BC Řipská, Řipská 24, Praha 3), 19.00 Harlequin Tour, otevřený turnaj v poolu (klub Harlequin, Vinohradská 25, Praha 2).
BOWLING 9.30 I. ligy mužů a žen (Best Bowling centrum, Metropole Zličín, Řevnická 1, Praha 5), 12.00 Chodovská devítka (SB centrum Chodov, K Horkám 1, Praha 4), 18.00 Starobrno liga družstev (SC Radava, Milady Horákové 37, Praha 7).
BRUSLENÍ Veřejné bruslení na Štvanici: 9.00 až 12.00. Na Lužinách: 9.00 až 12.00, 12.30 až 15.30, 16.00 až 19.00. Ice Arena Letňany: 10.00 až 12.00, 14.00 až 15.45.
CVIČENÍ 15.00 Nedělní pohybový seminář, cvičení a rehabilitace (DDM Praha 8, Krynická 490).
FLORBAL 17.30 Sokol Královské Vinohrady–Sparta (semifinále play off I. ligy mužů, druhý zápas, hala Sokola, Polská 1, Praha 2). II. liga mužů, divize II (hala Akcent Radlice, Kutvirtova 5, Praha 5). II. liga mužů, divize II (všechny zápasy hala Akcent Radlice, Kutvirtova 5): 10.00 Tornádo Barrandov–Stará Boleslav, 12.00 JM Chodov B–C.S.K.A. Hlásná Třebaň, 14.00 Tornádo Barrandov–Vorms Praha, 16.00 JM Chodov B–Stará Boleslav, 18.00 Vorms Praha–Hlásná Třebaň.
FUTSAL 10.30 Eco-Investment Praha–Benago Praha (případné třetí utkání čtvrtfinále play off, hala Sparty na Letné), 18.00 1. FC Rohožník Praha 21–Sokol Katusice (středočeský přebor, hala Tatranu Střešovice, Sibeliova 368, Praha 6), 20.15 SELP Sokol Vysočany/Mladá Boleslav B– Celtic Kladno (divize A, hala JM Chodov, Mírového hnutí 2137, Praha 4).
GOLF 9.00 Březnový turnaj v hale (Golf Club Hostivař, Hornoměcholupská 565, Praha 10).
HÁZENÁ 13.00 JM Chodov–ELP Jablonec nad Nisou (II. liga mužů, hala v ul. Mírového hnutí 2137, Praha 4-Chodov), 14.00 TJ Astra–Jiskra Otrokovice (I. liga žen, hala Tatranu ve Střešovicích, Sibeliova 368), 17.30 Sokol Vršovice–Sokol II. Kobylisy (II. liga žen, hala Heroldovy sady, Praha 10).
HOKEJBAL 11.00 Ďáblové Praha–Kovo Praha (I. národní liga, hř. Palmovka), 11.30 South Park Cows–HBC Hostivař (II. národní liga, hř. Malešice), 13.00 SK Spectrum Praga–HBC Kolín (II. národní liga, hř. Čimice), 14.00 Kert Park Praha–Tatran Třemošná (I. národní liga, hř. Palmovka), 16.00 Kovo B–Kert Park B, 18.00 SK Bohemia Ďáblice–Ďáblové B (oba zápasy II. národní liga, hř. Palmovka).
LUKOSTŘELBA 8.45 Zimní pohár Vršovic, finále (Sokol Praha Vršovice, Vršovické nám. 2, Praha 10).
ORIENTAČNÍ BĚH 10.30 Mudrlantský orientační běh (start na rozcestí u Juliány, asi 1,5 km z Přední Kopaniny po žluté značce).
PLÁŽOVÝ VOLEJBAL 8.30 Zimní I. liga mužů a žen (Beachklub Pankrác, areál v Horáčkově ul. 1100, Praha 4).
SQUASH 10.00 Turnaj kategorie A juniorů a mistrovství Prahy juniorek (SK Cibulka Praha, Pod Děvínem 36, Praha 5).
STOLNÍ FOTBAL 20.00 Suchá dáseň Challenge, turnaj dvojic (Hostinec u Suché Dásně, Trojická 11, Praha 2), 20.00 Shock Singles Cup (Molekula Music&Foosball Pub, Roháčova 6, Praha 3-Žižkov).
TENIS 9.00 Otevřený turnaj (kurty TJ Solidarita Praha, Pod strání 3124/7a, Praha 10).
VOLEJBAL 11.00 USK Praha–Č. Budějovice (extraliga juniorů, případné čtvrté utkání čtvrtfinálové série, sportovní hala na Lužinách, Bellušova 1877, Praha 5).

(klt, dp, vp)

Fotbal v Praze

PÁTEK 14. března

Turnaj na Zličíně 19.00 Velká Černoc–SK Střešovice B.

SOBOTA 15. března

II. liga 10.30 Dukla Praha–Zenit Čáslav (na Julisce).

Divize 10.15 Bohemians 1905 B–Český Brod (hřiště Štěrboholy UMT), Loko Vltavín–Brozany (hř. Vyšehrad UMT), 14.30 Motorlet–Králův Dvůr (UMT).

Přebor 10.00 Uhelné sklady–FSC Libuš (hřiště Horní Měcholupy/Galileova UMT), 14.00 Vyšehrad B–Přední Kopanina (UMT), 14.30 Tempo–Uhříněves (Štěrboholy UMT), Bohemians Praha B–Háje JM (hř. Střížkov), Radotín–Motorlet B (UMT), Dukla B–Královice (hř. Juliska).

A třída 10.30 PSK Union–Štěrboholy (UMT).
liga dorostu Bohemians 1905–Teplice: 11.00 starší, 13.15 mladší (hř. Štěpničná UMT).
Turnaj na Zličíně 17.00 Tempo B–Bílá Hora, 19.00 Roztoky–Horoměřice.

Dorostenecký turnaj v Radotíně 13.00 SC Radotín–SK Všenory, 17.00 Sparta Krč–FK Kunice.

Ženy 8.30 Sparťanka Cup, turnaj starších žákyň, 15.10 utkání Sparta–Slavia, 15.35 slavnostní vyhlášení (hřiště v Satalicích, účast družstev Sparta, Slavia, Plzeň, Hradec Králové, Brno a ze Slovenska Humenné, Slovan Bratislava).

NEDĚLE 16. března

I. liga 10.15 Viktoria Žižkov–Č. Budějovice, 20.15 Slavia–Bohemians 1905.

ČFL 10.15 Slavia B–Liberec B (hř. Eden UMT), 14.30 Sparta B–Kolín (TC Strahov).

Divize 10.15 Admira–Prachatice, 14.30 Viktoria Žižkov B–Votice (Xaverov UMT).

Přebor 10.15 Meteor–Aritma (hř. Štěpničná UMT), 14.30 Újezd n. L.–Zličín (hř. Uhříněves UMT).

Česká liga dorostu Sparta B–Motorlet: 10.15 starší, 12.30 mladší (TC Strahov).

Česká liga žáků Motorlet–Sokolov: 10.00 starší, 11.45 mladší (UMT). Slavia–Most: 13.00 starší, 14.45 mladší (Eden UMT). Bohemians 1905–Hořovice: 12.45 starší, 14.30 mladší (Bedřichovská UMT).

Turnaj II v Radotíně 11.00 Radotín B–SK Zbraslav, 15.00 Sokol Záryby–Nová Ves pod Pleší.

Turnaj na Zličíně 15.00 Velká Černoc–Meteor B, 17.00 Mníšek–Hostouň.

Ženy, I. liga 12.30 Sparta–Ivančice (hřiště v Satalicích).

(Denis Postler, Tomáš Klement)