Nebudou to mít jednoduché, Západočeši totiž v neděli večer deklasovali 11:0 právě ústecký tým. Teď se ale drží v prognózách trochu při zemi.

„Proti Ústí se nám extrémně dařilo, jenomže Sparta bude chtít doma potvrdit body z Českých Budějovic a určitě to bude těžký zápas,“ řekl asistent karlovarského trenéra Václav Baďouček.

Obhájce mistrovského titulu vyhrál v neděli na jihu Čech 4:2 a tuto výhru chce potvrdit konečně i na svém ledě. „Prohrát doma potřetí za sebou by nebylo dobré,“ řekl dnes asistent trenéra Výborného Marian Jelínek.

Z nedělní vysoké výhry nadcházejícího soupeře nedělá závěry. „Sami jsme se několikrát přesvědčili, že každé utkání je jiné,“ podotkl Jelínek, podle nějž začne Sparta opět hrát jen na tři formace. „Po předešlých nezdarech jsme udělali některé změny, které nebudeme měnit,“ dodal.

Karlovy Vary si v neděli vytvořily dva klubové rekordy; nejen výší výhry, ale i sedmi góly v přesilových hrách. Teď by ale Enerie ráda ukončila sérii pěti porážek na soupeřových kluzištích.

„Už potřebujeme venku udělat dobrý výsledek. Spokojeni bychom byli s jakýmkoliv bodovým ziskem. Sparta nám v posledních letech vzala spoustu bodů, tak bychom teď rádi získali nějaký zpět,“ sdělil Baďouček. Hostům budou nadále chybět Kraft, Bílek a Ustrnul.

Zápas začíná v 18.00. Pro fanoušky z řad studentů je připravena soutěž o letenky do Evropy a výrazné slevy na vstupné.

O tři čtvrtě hodiny později se bude upínat pozornost florbalových fanoušků do Kunratic, kde v předehrávce extraligy mužů SSK Future přivítá tým Sokola Pardubice.

Jasným favoritem jsou v tabulce druzí Pražané, na obhájce mistrovského titulu ze Střešovic ztrácejí jen dva body, zatímco Východočeši přebývají momentálně na deváté příčce. Utkání se neodehraje v původním prostředí ČEZ Areny z důvodu vypovězení nájmu florbalovému oddílu Sokola Pardubice.

Večer se obléknou do gala nejlepší naši veslaři a jejich příznivci, v hotelu Pyramida se totiž koná Vyhlášení ankety o nejlepší veslařskou posádku roku 2007.

 

Kam za sportem v Praze v úterý 20. listopadu

 

 

BILLIARD 19.00 Otevřený turnaj v poolu (klub Harlequin, Vinohradská 25, Praha 2).

BRUSLENÍ 8.30 až 9.45 Veřejné bruslení seniorů (ZS Hvězda, Na Rozdílu 1, Praha 6-Vokovice).

FLORBAL 18.45 SSK Future–Sokol Pardubice (předehrávka 10. kola extraligy mužů, hala ZŠ Kunratice, K Libuši 7, Praha 4).

GOLF 11.00 HCP úterý (hřiště Hodkovičky, Vltavanů 982, Praha 4).

HOKEJ 18.00 Sparta–Energie Karlovy Vary (extraliga, T-Mobile Arena v Holešovicích).

STOLNÍ FOTBAL 20.00 Woodoo Challenge, turnaj dvojic (Woodoo Music Pub, Chvalova 4, Praha 3-Žižkov).

VESLOVÁNÍ 19.00 Vyhlášení ankety o nejlepší veslařskou posádku roku 2007 (Hotel Pyramida, Bělohorská 24, Praha 6).