Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mistrovství republiky v boxu se vrací po letech do Prahy

Praha - Po dlouhých třiceti letech se vrací tradice pražských boxerských zápasů a vůbec poprvé se v metropoli odehraje také Mistrovství České republiky v ženském boxu. Kdysi obvyklý finálový ring v Lucerně nahradí v neděli moderní aréna pražského hotelu Hilton.

12.6.2009 1
SDÍLEJ:

Zápas žen do 57 kg mezi Marinou Krasheninnikovou a Nicole Hasteinovou se konal 5. června v Dejvicích.Foto: Robin Drahoňovský

Fanouškům tohoto divácky atraktivního sportu se po dlouhé odmlce představí ti nejlepší borci včetně reprezentantů, kteří budou zápasit nejen o vítězství, ale také o přízeň publika.

Mezi hosty republikového šamúpionátu se objeví mnoho známých osobností boxu v čele s olympijskými vítězi Jánkem Zacharou a Rudolfem Krajem, chybět nebude ani mistr Evropy a držitel bronzové medaile z olympijských her Josef Němec. Očekává se také účast Lukáše Konečného, Jaroslava Tomsy, Ondřeje Pály a všech domácích šampionů z roku 1979.

Očekává se ale i účast řady umělců, kteří mají box rádi – jsou jimi například Petr Nárožný, Karel Roden, Daniel Hůlka a další. Mistrovství České republiky mužů a žen v boxu 2009 bude vysílat ČT.

Naposledy se v Praze konalo Mistrovství ČSSR mužů v boxu v roce 1979. Finále se boxovalo v Lucerně a startovali na něm mj. borci jako Vrba, Osička, Žáček, Protivňák, Ressl a Tykva.

Dnes od dvou hodin odpoledne a v sobotu od deseti dopoledne se uskuteční vyřazovací a semifinálové boje, a sice v hale Tatranu Střešovice (Sibeliova 368, Praha 6). Finále se koná v neděli od 10.00 v hotelu Hilton (Pobřežní 1, Praha 8).

Přijďte zakončit historickou sezonu na Český Florbalový den

Poháry a medaile jsou rozdány, ročník 2008/09 je minulostí. Ale díky prosincovému MS 2008 u nás to pro český florbal byla sezona vskutku historická a jejími hlavnímí vítězi jsou diváci.

Proto právě jim bude věnována sportovní část akce Český florbalový den 2009, která se odehraje v sobotu v hale Sparty na Podvinném Mlýně a bude zaměřena především na příchozí veřejnost. Pro diváky bude připravena celá řada diváckých soutěží pod patronací nejlepších florbalistů uplynulé sezony.

Celý program začne už v 11:15 hod. otevřením nejrůznějších florbalových stanovišť (střelba na rychlost, přesnost, soutěž v úspěšnosti buly, střelecká kanonáda, florbalové kuželky, florbal na vozíku apod.), kde budou v rolích instruktorů i protivníků pro zájemce z řad veřejnosti k dispozici finalisté letošních anket Florbalisté sezony.

Ve 12:30 pak bude zahájen první exhibiční zápas mezi Výběrem nejlepších českých florbalistek a společným Týmem osobností především z řad Realu Top Praha a České televize.

Divácké soutěže pod patronací těch nejlepších

Hlavní část sportovního programu pak vypukne ve 13:15, kdy se na hrací ploše a v přilehlých prostorách haly na Podvinném Mlýně na více než hodinu naplno rozjedou divácké soutěže v naznačených disciplínách pod patronací nejlepších českých florbalistů a nejlepší z diváků v každé disciplíně pak dostane možnost utkat se v první přestávce nadcházející mužské florbalové exhibice ve finálovém klání s vybraným českým reprezentantem.

Sportovní část dne vyvrcholí od 14:45 exhibičním zápasem mužů mezi finalisty anket. V první přestávce zápasu na 3×10 minut proběhne zmiňované finále florbalových diváckých soutěží, druhou pauzu pak vyplní exhibiční zápas florbalistů na vozíku, kde nastoupí florbaloví vozíčkáři proti českým reprezentantům na vozíku.

Český florbalový den 2009 vyvrcholí od 19 hodin galavečerem v Divadle na Jezerce (Na Jezerce 1451, Praha 4-Nusle), na kterém budou vyhlášeni a oceněni vítězové všech kategorií anket Florbalista sezony 2008/2009.

Ragbisté Pragy oslavují pětašedesátiny

Historie nejúspěšnějšího českého ragbyového klubu TJ Praga Praha je spojena s Vysočany doslova pupeční šňůrou. U Rokytky propotili nebo stále propocují své ragbyové dresy borci mnoha generací.

Jsou mezi nimi mnozí dlouholetí reprezentanti, klíčoví hráči prvoligového celku, z nichž mnozí působili nebo ještě působí jako trenéři a funkcionáři. „Seznam mužů, kteří hájili nebo stále hájí černožluté barvy slavného klubu, dosahuje téměř pěti set jmen,“ poznamenává dlouholetý hráč Pragy, reprezentant a pozdější trenér Jan Král.

„V sobotu se sejdeme na hřišti u Rokytky se k oslavám pětašedesátého výročí a budeme tady nejen vzpomínat na slavnou dobu pragováckého ragby, ale i hrát. Přijdou si zahrát proti nám od 14 hodin hráči Sparty, kteří k nám mají z Podvinného Mlýna nejblíž. Budou zde hrát i malí ragbisté a veteráni, jen tak pro radost a pro podívanou,“ má jasno o programu k výročí slavného klubu další z legendárních ragbistů a organizátor oslav Eduard Krützner.

Fotbalisté Slavoje Vyšehrad hrají „o život“ v ČFL

Dva velmi zajímavé zápasy nabízí předposlední kolo ČFL. V sobotu dopoledne se ve vzájemném souboji o třetí příčku tabulky střetnou Sparta Krč s béčkem Slavie. Pokud Krč neprohraje, má tento post jistý, neboť pro Slavii B jde o vůbec poslední vystoupení v sezoně.

O Krči se však bohužel v poslední době také říká, že kvůli finančním potížím možná nenastoupí do příštího ročníku třetí ligy, a v takovém případě by toto pražské derby mohlo být na nějaký čas posledním zápasem ČFL v Krči.

Důležitější zápas se uskuteční o 24 hodin později na hřišti Slavoje Vyšehrad. V neděli dopoledne domácí „šemíci“ přivítají béčko prvoligového Jablonce, přičemž oba týmy jsou výrazně ohroženy sestupem do divize. Kdo tento zápas vyhraje, může oslavovat záchranu, kdo ale prohraje, bude minimálně jednou nohou v sestupovém propadlišti.

Trenér Vyšehradu Jiří Hruška má v nejnevhodnějším čase potíže se sestavou, neboť zraněni jsou ti nejzkušenější: stoper Miloslav Penner a záložník Kamil Matuszny. Na marodce je však i alžírský útořník Hacene Oudahar, který umí střílet góly. A to se navíc neví, kolik si Jablonec B přiveze k rozhodující bitvě do Prahy profesionálních fotbalistů z A-týmu.

Postupující Loko Vltavín hraje v divizním derby s Admirou

Hrají se i další zajímavé zápasy v nižších fotbalových soutěžích, v sobotu dopoledne v divizním pražském derby nastooupí v Holešovicích už jistý postupující do ČFL Loko Vltavín proti Admiře. Odpoledne pak druhý tým tabulky Motorlet hostí fotbalisty Třeboně.

V neděli dopoledne Meteor VIII přivítá v Libni sestupem ohrožené béčko prvoligové Příbrami. Všichni čtyři reprezentanti metropole v divizi A se tak během tohoto víkendu představí výhradně na pražských hřištích.

Lídr pražského přeboru Přední Kopanina hostí v sobotu odpoledne čerstvého vítěze Poháru PFS z Radotína. Dvě kola před koncem vede Přední Kopanina o tři body před béčkem Dukly, pro které naopak hovoří lepší výsledky ze vzájemných zápasů. Dukla B změří síly zítra dopoledne na Julisce s Aritmou, půjde tedy o jakési derby dvou celků z Prahy 6.

Rozhodovat o postupu do divize se tak nejspíš bude až v posledním 30. kole o týden později, kdy Přední Kopanina bude hrát znovu doma s béčkem Motorletu a Dukla B na půdě nováčka ČAFC.

(dp)

Kam za sportem o víkendu v Praze?

PÁTEK 12. června

BOX Mistrovství ČR mužů: 14.00 vyřazovací boje (hala Tatranu, Sibeliova 368, Praha 6, Střešovice).

HOKEJBAL 9.00 Školní turnaj Hokejbal proti drogám, finále kat. středních škol a odborných učilišť (stadion mládeže Palmovka 274, Praha 8).

SOFTBAL 12.00 Extraliga a Open pohár kadetek (areál v Krči, Pálkařská 225, Praha 4).

SOBOTA 13. června

AEROBIK 9.00 Celodenní kurz roppe-skippingu (Nad královskou obrou 23, Praha 7-Troja).

ATLETIKA 10.00 Miroton – během za uměním (silnice 3,4 km, start před Galerií Miró v areálu Strahovského kláštera), 13.00 Jeseniova World Record Race (běh mužů a žen na 270 m, atletický ovál ZŠ Jeseniova na Žižkově).

BASEBALL Extraliga mužů: 13.00 a 16.00 Eagles Praha – Express Brno (areál Sokola Krč, Pálkařská 225, Praha 4).

BOWLING 11.00 Park Holiday Cup (Park Holiday, Květnového povstání 194, Praha 10, Benice).

BOX Mistrovství ČR mužů: 14.00 semifinálové zápasy (hala Tatranu, Sibeliova 368, Praha 6, Střešovice).

BRUSLENÍ Ice Arena Letňany: 17.00 až 19.00.

DOSTIHY 14.00 Cena Watagy a Cena Sabbatha – klusácké dostihy (závodiště ve Velké Chuchli, Praha 5).

FLORBAL Český florbalový den 2009: 11.15 dovednostní soutěže pro veřejnost, 12.30 utkání reprezentantů a týmu osobností, 13.15 divácké soutěže, 14.45 exhibiční utkání reprezentantů proti handicapovaným sportovcům na vozíku (hala na Podvinném mlýně ve Vysočanech, Praha 9).

HOKEJBAL 9.00 Mistrovství ČR minipřípravek, hráčů do 9 let (na Palmovce).

LUKOSTŘELBA 10.30 Přebor ČR žáků v terčové lukostřelbě (střelnice SK Start na Strahově).

MODERNÍ GYMNASTIKA 10.45 Mistrovství ČR v kombinovaném programu (hala Sokola Královské Vinohrady, Polská 1, Praha 2).

NOHEJBAL I. liga mužů: 10.00 TJ Solidarita Praha – Č. Brod (ul. Pod Strání, Praha 10). II. liga mužů: 10.00 SK Start Praha – K. Vary B (Střelecký ostrov, Praha 1). I. liga žen: 15.00 TJ Solidarita – TJ Sokol Praha-Vršovice II (ul. Pod Strání, Praha 10).

PLÁŽOVÝ VOLEJBAL 9.00 Oxbow Tour mixů (Beachklub Pankrác, areál v Horáčkově 1100, Praha 4).

POZEMNÍ HOKEJ Extraliga mužů: 14.00 Hostivař – Rakovník (hřiště Na Groši, Praha 10). Extraliga žen: 10.45 Slavia – Rakovník (v Edenu), 16.00 Bohemians – Hostivař (hřiště na Hagiboru, Izraelská ul., Praha 10).

RAGBY 10.30 Finále mistrovství ČR mladších žáků (stadion Josefa Kohouta, Široká 152, Říčany), Oslavy 65 let vzniku klubu Praga Praha (hřiště u Rokytky ve Vysočanech, Praha 9).

RICOCHET 9.00 Mistrovství ČR mužů a žen (RSK Palmovka, nám. Dr. Holého 13, Praha 8).

RODEO 11.00 Velké radotínské rodeo „o primátorský pohár“ (areál Říčních lázní v Radotíně).

SOFTBAL 9.30 Extraliga a Open pohár kadetek (areál v Krči, Pálkařská 225, Praha 4). Extraliga mužů: 10.00 Spectrum – Tempo, 12.00 Eagles – Tempo, 14.00 Eagles – Spectrum (vše v areálu Svoboda Park, ZŠ Dolákova 555 v Bohnicích).

SOKOLSKÝ SPORT 18.00 Pražská cvičitelská hodina (Tyršův dům, Újezd 450, Praha 1).

SQUASH Mistrovství ČR družstev juniorů (areál Hamr, Záběhlická ul., Praha 10).

ŠERM Finále mistrovství ČR mladších žáků: 10.00 fleret mladších žáků, 13.30 fleret mladších žákyň (ZS HASA, Sámova 1, Praha 10). Klamoklání 2009: 11.00 až 22.00 Přehlídka skupin historického a scénického šermu (park Klamovka, Praha 5).

TRIATLON 10.30 XTERRA – terénní triatlon dospělých i dětí (Hostivařská přehrada, Praha 10).

TURISTIKA 6.00 až 12.00 Memoriál kamenného brouka – trasy 6 až 50 km (ZŠ V remízku 7, Praha 5), 15.00 Vlastivědná vycházka Klubu přátel starého Smíchova na Malostranský hřbitov (sraz u kostela Nejsvětější Trojice, tram č. 4, 9 a 10 do zast. Bertramka).

VESLOVÁ NÍ Mistrovství oblasti Vltava (pořadatel VK Slavia, Nábřežní 87, Praha 5).

VOLEJBAL 10.00 Osadní turnaj žen (Osada Lavičky v Černošcích, okres Praha-západ).

NEDĚLE 14. června

AMERICKÝ FOTBAL Semifinále ligy mužů: 12.00 Prague Panthers – Havířov Devils, 16.00 Prague Lions – Brno Alligators (obě utkání na stadionu UK v Hostivaři, Bruslařská ul., Praha 10).

ATLETIKA 14.30 Přebor Prahy dorostu a žáků (stadion na Děkance v Nuslích). Otevřené závody žáků: 9.00 rodiče s dětmi, 11.00 nejmladší žactvo, 14.00 předškolní děti (stadion na Julisce v Dejvicích).

BOWLING 17.00 Bioquant Strike (herna Na Ovčíně, Záběhlická 82, Praha 10).

BOX Mistrovství ČR mužů: 14.00 Finálové zápasy (Hotel Histon, Pobřežní 1, Praha 8, Karlín).

BRUSLENÍ Ice Arena Letňany: 14.00 až 16.00.

HOKEJBAL 9.00 Mistrovství ČR minipřípravek (na Palmovce).

JEZDECTVÍ 8.00 Hobby závody a drezurní jízdy pro jezdce bez licence (klub v Nučicích u Rudné, okres Praha-západ).

KULIČKY 13.00 Otevřený turnaj s hercem Jiřím Mádlem (Obora Hvězda, u vstupu z ulice Libocká, Praha 6).

MODERNÍ GYMNASTIKA 10.45 Mistrovství ČR v základním programu (hala Sokola Královské Vinohrady, Polská 1, Praha 2).

PLÁŽOVÝ VOLEJBAL 9.00 PrintSoft Open Beach Tour mužů a žen (Beachklub Pankrác, areál v Horáčkově 1100, Praha 4).

RAGBY 10.00 Kvalifikační turnaj mistrovství ČR v „semičkovém“ ragby (hřiště v Edenu).

SKATEBOARD 15.00 Wake Jam – skateboardová exhibice s koncertem skupiny Wohnout (Žluté lázně v Podolí).

SOFTBAL 9.00 Extraliga a Open pohár kadetek, 15.00 finálové utkání (areál v Krči, Pálkařská 225, Praha 4). Extraliga mužů: 13.00 Spectrum – Eagles, 15.00 Tempo – Eagles, 17.00 Tempo – Spectrum (vše v areálu Svoboda Park, ZŠ Dolákova 555 v Bohnicích).

SQUASH Mistrovství ČR družstev juniorů – finálový den (areál Hamr, Záběhlická ul., Praha 10).

ŠERM Klamoklání 2009: 11.00 až 18.00 Přehlídka skupin historického a scénického šermu (park Klamovka, Praha 5).

TURISTIKA 6.30 až 9.00 Memoriál kamenného brouka – trasy 6 až 20 km (ZŠ V remízku 7, Praha 5).

VESLOVÁ NÍ Mistrovství oblasti Vltava (pořadatel VK Slavia, Nábřežní 87, Praha 5).

(klt, dp)

Fotbal v Praze

SOBOTA 13. června

ČFL: 10.15 Sparta Krč – Slavia B.

Divize: 10.15 Loko Vltavín – Admira, 17.00 Motorlet – Třeboň (UMT).

Pražský přebor: 10.15 Dukla B – Aritma, Union Vršovice – Újezd nad Lesy, Uhelné sklady – Zličín, Bohemians Praha B – Uhříněves (hř. Březiněves), 17.00 Přední Kopanina – Radotín, Královice – ČAFC.

A třída: 10.30 Junior – PSK Union (hř. V Úžlabině UMT), 17.00 D. Chabry – Tempo, Košíře – Kunratice, Aritma B – Podolí (UMT).
B třída: 10.15 Podolí B – Nusle, 17.00 1999 Praha – Chuchle (hř. Nusle), Modřany – Fórum Ukrajinců, Junior B – Union Žižkov (hř. V Úžlabině UMT), Dubeč B – Hostivař, JM Chodov – ČAFC B.
liga dorostu: dvojzápas Bohemians 1905 – Jihlava: 11.00 starší, 13.15 mladší (hř. Loko Vršovice).
Česká divize dorostu: Libuš – Dukla: 10.00 a 12.15, Meteor B – Č. Lípa: 10.30 a 12.45 (hř. Štěpničná UMT, Ďáblice), Podolí – Junior: 14.45 a 17.00.

Pražský přebor staršího dorostu: 10.15 ČAFC – Bohemians Praha, Háje JM – Troja, 10.30 Bohnice – H. Měcholupy, 14.00 Aritma – Braník (UMT), 17.00 SK Střešovice – Admira (UMT).

Pražský přebor mladšího dorostu: 10.00 Dukla B – Vikt. Žižkov B (hř. Břevnov), H. Měcholupy – Bohemians (hř. Galileova UMT), 14.00 Uh. sklady – Háje JM.

Česká divize žáků: Slavia B – Tábor: 10.15 a 12.00 (v Edenu), Bohemians 1905 B – Č. Budějovice B: 10.15 a 12.00 (hř. Vítkov), Dukla – Vikt. Žižkov: 14.45 a 16.30 (Juliska zadní hř. UMT), Meteor – K. Vary: 15.00 a 16.45 (hř. Štěpničná UMT).

Pražský přebor starších žáků: 13.00 H. Měcholupy – Dukla B, 13.30 Vikt. Žižkov B – Bohemians Praha (hř. Xaverov UMT), 15.15 SK Střešovice – Meteor B (UMT).

Pražský přebor mladších žáků: 10.00 H. Měcholupy – ČAFC (ZŠ Nad Přehradou), 11.30 Vikt. Žižkov B – Sparta C (Xaverov UMT), 17.00 Braník – Slavia C.

Ženy, I. liga: 14.00 Slavia – Plzeň, 16.30 pozápas juniorek (hř. Uhříněves), 16.00 Sparta – Pardubice, 13.30 předzápas juniorek (TC Strahov).

NEDĚLE 14. června

ČFL: 10.15 Vyšehrad – Jablonec B, 17.00 Viktoria Žižkov B – Vlašim (hř. Xaverov).

Divize: 10.15 Meteor – Příbram B.

Pražský přebor: 17.00 Vyšehrad B – Libuš (UMT), Motorlet B – Háje JM (UMT).

A třída: 10.15 Loko Vltavín B – D. Měcholupy (UMT), 17.00 Kyje – D. Počernice, Rapid Malešice – Třeboradice, Štěrboholy – Šeberov, Dubeč – Kbely, Krč B – Řeporyje, Ďáblice – Slivenec, Cholupice – Nebušice, Stodůlky – Zbraslav, Troja – SK Střešovice.
B třída: 17.00 H. Měcholupy B – Bohnice (ZŠ Nad Přehradou), Radotín B – Př. Kopanina B, Zličín B – Kačerov, Braník – Lochkov, SK Střešovice B – Řepy (UMT), Újezd n. L. B – Meteor B, Klánovice – Tempo B, Prosex – Újezd Praha 4 (ZŠ Hovorčovická, Ďáblice).
Pražský přebor staršího dorostu: 14.00 Vikt. Žižkov B – Zličín (hř. Xaverov), 14.30 Vyšehrad – Stodůlky (UMT).

Pražský přebor mladšího dorostu: 12.30 PSK Union – Admira (UMT), 14.45 Braník – Stodůlky, 17.00 ČAFC – SK Střešovice.

Česká liga žáků: Bohemians 1905 – Most: 10.15 a 12.00 (hř. Loko Vršovice).

Česká divize žáků: Motorlet – Příbram B: 10.00 a 11.45 (UMT), Junior – Most B: 10.15 a 12.00 (V Úžlabině UMT).

Pražský přebor starších žáků: 11.45 Bohemians 1905 C – Admira (hř. Šeberov UMT), 17.00 Motorlet B – Háje JM (hř. Uh. sklady).

Pražský přebor mladších žáků: 10.00 Bohemians 1905 C – Libuš (Šeberov UMT), 15.15 Podolí B – Bohemians Praha (UMT).

Ženy, III. liga: 11.00 Inferno – Droužkovice (hř. Kunratice).

Autor: Denis Postler

12.6.2009 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Prezident Zeman se svou paní odvolili v základní škole v pražských Stodůlkách.
AKTUALIZOVÁNO

Letošní volby do Sněmovny nejsou podle Zemana zásadní ani zlomové

Předvolební debata Deníku: Ivan Bartoš
51

V televizi zabodoval Bartoš, Babiš působil unaveně, hodnotí experti

Střípky z debaty: Šlechtová u pozadí koně, Bartoš v koloně či letmý polibek

/VIDEO/ Co by udělal předseda SPD Tomio Okamura, když by si ministryně Karla Šlechtová zvrkla kotník? Proč se Michaela Marksová nerada fotí při výstupu z auta? Superdebata Deníku nebyla jen o politice.

Jsem gay, prohlásil den před volbami šéf zelených Matěj Stropnický

Předseda Zelených Matěj Stropnický dnes oznámil, že je homosexuál. Vyjádřil se tak ke spekulacím bulvárních médií. O svém soukromí mluvit neplánoval, voliči by ale podle něj tuto informaci vědět měli.

Praha nemá dopravní strategii, tvrdí starosta Prahy 6

/ROZHOVOR/ „Do vztahů mezi Prahou a místními radnice se příliš promítá stranická politika a zvlášť výrazné to bylo v předvolební době,“ tvrdí starosta Prahy 6 Ondřej Kolář (TOP09). Podle něj by mělo být politizování všeho včetně třeba vedení linek autobusů nahrazené snahou o konstruktivní spolupráci. Zvlášť pak v řešení dopravy, která je nejpalčivějším problémem Šestky.

Petr Pravda: Oblíbení starostové mohou stranám přinést dobré výsledky

Politolog Petr Pravda řekl Pražskému deníku: "Oblíbení starostové městských částí mohou stranám přinést dobré výsledky." Už zítra půjdou (nejen) Pražané k volebním urnám a budou volit své poslance. Má smysl v letošních volbách kroužkovat jednotlivé kandidáty? Jak politikům pomáhají v bojích o voliče sociální sítě? 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení