Tahle spolupráce se vytvářela před 27 lety, čas ji dokonale prověřil. A stojí za ní jména, která znají všichni fanoušci. Schválně: co spojuje Kristýnu Kolocovou, Markétu Slukovou, Michala Fingera, Luboše Bartůňka či Daniela Pfeffera? Jde o české volejbalové reprezentanty.

A dále? Všichni své první krůčky pod vysokou sítí prodělali ve FZŠ Brdičkova. „Krásné vzpomínky. Dostal jsem tam ty nejlepší základy. Pokud chce někdo začít s volejbalem, lepší adresu nenajde,“ říká Pfeffer.

Také on v dětství navštěvoval odpoledne tréninky volejbalového klubu ČZU Praha (dnes Lvi) a přes den se učil milovanému sportu v rámci tělocviku. „Do každé dvouhodinovky tělesné výchovy docházejí naši trenéři a často i hráči áčka“ nastiňuje podstatu spolupráce generální sekretář Lvů Miloš Kočka. „Zaměřují se na průpravnou činnost pro volejbal a se staršími dětmi dělají klasické tréninky.“

Tak se věci nastavily pod ředitelem FZŠ Janem Šafirem a nic na nich nezměnil ani příchod Kamily Hubalovské. „Nová paní ředitelka nám vychází všemožně vstříc. Ale ze spolupráce profitujeme všichni,“ dodává Kočka.

„Nejspokojenější jsou rodiče,“ těší Hubalovskou. „Nemusejí obíhat kroužky, dovážet děti daleko. Všechno mají přímo u nosu ve své škole,“ pokračuje ředitelka.

Vyučování a tréninky na sebe navíc navazují. „Většinou začíná hned po odpolední pauze,“ přibližuje. „My jsme zase rádi, že máme obsazené tělocvičny, jsou v nich naši učitelé a víme, že se tam nemůže nic stát, rozbít, či ztratit,“ pochvaluje si Hubalovská.

Přestože vždy preferovala cyklistiku, vztah k volejbalu si snadno našla. Navíc jde o skvělou prezentaci školy, jejíž vitríny jsou plné pohárů. „Jsem pyšná na naše žáky, fandím jim během každého turnaje. Vážím si učitelů i trenérů, kteří s nimi tráví víkendy ve svém volném času,“ zdůrazňuje Hubalovská.

Volejbalisty deváťáky prý nepřehlédnete. „Mají skoro dva metry. Jednomu jsme dokonce museli upravit lavici, aby se do ní poskládal,“ směje se Hubalovská, jež doplňuje: „Volejbal je kolektivní sport a tomu odpovídá i mentální nastavení dětí. Neznám lepší party než ve sportovkách.“