Berounský golfový turnaj patří k vrcholu domácí golfové scény. Zároveň se jedná o poslední možnost, jak se kvalifikovat na olympijské hry do Paříže. I proto přijelo změřit síly 130 hráček z 25 zemí z celého světa. „Konkurence je velice dobrá a velká. Tohle je poslední turnaj, který se počítá do olympijského žebříčku. Spoustu světových hráček přijelo, aby ještě nasbíraly nějaké body,“ řekla Davidson Spilková.

Golf je jeden z posledních sportů, který ještě nemá uzavřené žebříčky směrem k olympijským hrám. Definitiva padne až po berounském turnaji. „Už je to dlouho a strašně se to natahuje. Tlak zvenčí k tomu ale patří, zároveň ho má člověk sám na sebe, protože tam chce být,“ uvedla zkušená česká jednička, které patří v olympijském žebříčku 41. místo. Na turnaji se objeví nejlepších 60 hráček.

„Na 99,9% by to mělo být jasné. V pondělí budeme vědět. Každý turnaje hrajeme naplno, jak nejlépe umíme,“ konstatovala Spilková, která tak už vyhlíží i olympijskou Paříž. V hlavním městě Francie se objevila už v roce 2009 tehdy ještě jako juniorka a tamější turnaj s přehledem vyhrála. „Zahrála jsem si tam před patnácti lety, kdy jsme vyhrála juniorský turnaj asi o patnáct ran. Těším se, až se tam vrátím a uvidím ty změny. Určitě se za ta léta tam toho hodně změnilo,“ uvedla 29letá česká profesionální golfistka.

Samotnou jí překvapuje, kolik lidí si koupilo lístky a kolik jich přijede. V Paříží se tak může těšit na velkou podporu oproti předchozím účastem v brazilském Riu či japonském Tokiu. K olympijskému turnaji chystá i několik novinek ohledně sportovního oblečení i vybavení. Speciálně se chystá bag, který bude designový přesně podle přání Spilkové, jak si přála. „K tomu spousta detailů a věcí, které k olympiádě patří. Soudružnost českého týmu a Česka je za mě úplně boží,“ rozplývala se Spilková.

Její ambice směrem k olympijskému turnaji jsou střízlivé. „Ráda bych se umístila výš, než jsem skončila v Tokiu (dělené 23. místo) a myslím, že to možné je,“ prozradila rodačka z Prahy a zároveň nastínila i její program v Paříži směrem k olympijskému turnaji. V době konání turnaje se například přesune z olympijské vesnice blíž ke hřišti.

„Je to docela daleko i s tím, jak je to tam s dopravou. Doba trvání okolo hodiny a půl. Jezdili jsme takhle v Tokiu a úplně nám to nesedlo. Protože tam jsme vyjížděli ve tři ráno z vesnice, abychom tam v pět byli, protože flighty (startovní dny) začínaly v sedm. Letos chceme být trošku blíž, abychom se trochu vyspali,“ objasnila Spilková. Po olympijských hrách jí čekají tři velké turnaje. „Léto bude ještě intenzivní a nabité,“ uzavřela česká golfistka.