Ze dvou přípravných zápasů prvoligových pražských klubů mohou dnes vybírat pražští fotbaloví fanoušci. Oba se hrají brzy odpoledne a oba už na přírodním trávníku, což je neklamným znamením blížícího se startu jarní části nejvyšší soutěže. Ta se rozjede naostro 16.února, tedy příští týden vsobotu.

Dnes dvě hodiny po poledni Viktoria Žižkov přivítá ve svém tréninkovém areálu vHorních Počernicích tým SK Horní Měcholupy, jenž coby nováček přezimuje vdivizi B na osmém místě. Zápas je součástí vyšehradského zimního turnaje Dragoun Cup a měl se také původně hrát na hřišti Vyšehradu, na poslední chvíli byl ale přeložen na xaverovský pažit, jak si přál trenér Viktorky StanislavGriga.

Česko - slovenský duel

Opůl hodiny později vAxa Areně Sparta hostí čtvrtý tým slovenské ligy FC Nitra. Trenérem Nitry je Pavel Hapal, který působil krátce jako hráč právě ve Spartě. Ta má zatím za sebou vydařenou zimní přípravu, na soustředění ve Španělsku ve všech čtyřech utkáních zvítězila, navíc inkasovala jedinou branku. Vgenerálce před jarním startem ve Zlíně Letenští přivítají ještě tuto sobotu vídeňský Rapid, zatímco Žižkovští změří síly sdruholigovým Hradcem Králové.

Královéhradečtí „votroci“ jsou ale již dnes protivníkem fotbalistů Bohemians 1905.Ahned ve dvou přípravných duelech. Zápasy se ovšem nehrají vPraze, nýbrž vNymburku a jejich začátky jsou v11.00a ve 13.30.Generálka klokanů na ligu je nachystána na neděli do Liberce.

Ďolíček bude mít osvětlení

Zelenobílí si sice odskočí do Nymburku, to ale neznamená, že by se na jejich stadionu ve vršovickém ďolíčku nic nedělo. Naopak, na programu je významná událost. Už dnes brzy odpoledne by měly nad Bohemkou čnít dva stožáry sumělým osvětlením. Okolo desáté hodiny dopolední obří jeřáb zdvihne první ze stožárů osvětlení a posadí ho na určenémísto.

„Každý sloup se bude usazovat zhruba dvě hodiny. Kvůli tomu bude úplně uzavřena část ulice Sportovní. Celá operace potrvá zhruba čtyři hodiny,“ upřesnil technický ředitel Bohemians 1905Milan Boubín. Zároveň začíná vďolíčku předprodej vstupenek na tzv. Cestu za světlem– první jarní ligové domácí utkání sPlzní (hraje se 24.února).

Kromě zápasů na Letné a na Xaverově lze vmetropoli vybírat zmnoha dalších přípravných utkání. Večer pod umělým osvětlením hrají například Sparta Krč nebo Slavoj Vyšehrad. Na pořadu dne je iřada zápasů zimních turnajů.

Florbalové derby bude vypjaté

Středa ale není jen ve znamení fotbalu. Vholešovické sportovní hale si dnes naposledy zatrénují čeští hokejisté před zítřejším odletem na Švédské hokejové hry. Od půl osmé večer se pak ve střešovické hale koná atraktivní pražské derby vrámci extraligy florbalistů, domácí Tatran vyzve tým Jižního Města Chodov. Půjde osouboj třetího se sedmým týmem tabulky. Tradiční účastníci nejvyšší soutěže ji hrají od jejího vzniku už patnáctou sezonu.

Náboj už beztak dost prestižního klání zvyšují dva faktory– vloňské sezoně vyřadil pozdější mistr ze Střešovic tým Chodova ve čtvrtfinále play off, vříjnu ale soupeři vyšla odveta, doma na Chodově vyhrál 5:1. Tatran se dnes navíc po úspěšné reprezentaci českého florbalu vPoháru mistrů evropských zemí ve finském Väntää poprvé představí domácímu publiku. Můžete být utoho!

Denis Postler, Tomáš Klement

Kam za sportem v Praze?

STŘEDA 6.února

ATLETIKA 16.00Přebor Prahy žáků (přetlakový hala na Strahově).

BILLIARD 19.15Otevřený turnaj vpoolu (herna Balabuška, Michelská 16/19, Praha4).

BRUSLENÍ 10.00až 12.00, 15.00až 16.30, 20.00až 21.30Veřejné bruslení na ZS Štvanice (Ostrov Štvanice, Praha7).

FLORBAL 19.30Tatran Střešovice– Jižní Město Chodov (Fortuna extraliga mužů, hala Tatranu, Sibeliova 368, Praha 6-Střešovice).

FOTBAL 10.00až 14.00Vztyčování stožárů umělého osvětlení na stadionu Bohemians 1905a zahájení předprodeje vstupenek na akci Cesta za světlem ve vršovickém ďolíčku, 12.00Sparta A-dorost– Viktoria Plzeň B (příprava, tréninkové centrum Sparty na Strahově), 14.00Viktoria Žižkov– SK Horní Měcholupy (Dragoun Cup, hřiště Xaverova vHorních Počernicích), 14.30Sparta– FC Nitra (přípravné utkání, Axa Arena na Letné), 16.30SK Český Brod– Bohemians 1905junioři (Royal Cup na Meteoru, hřiště Štěpničná vĎáblicích), 18.15Motorlet– FSC Libuš (turnaj Aritmy a Radotína, utkání se hraje na hřišti Motorletu vJinonicích), 18.30Sparta Krč– Jablonec B (příprava, hřiště SEMI Kačerov vBraníku), Slavoj Vyšehrad– Union Čelákovice (příprava, hřiště Vyšehradu, ul. Mikuláše zHusi, Praha 4), FC Zličín– Český Lev Union Beroun (turnaj Aritmy a Radotína, utkání se hraje na Zličíně), 19.00MFK Dobříš– AFK Slivenec (turnaj Aritmy a Radotína, hřiště Radotín), 19.30Sokol Ovčáry– FC Tempo Praha 4 (Royal Cup na Meteoru, hřiště Štěpničná vĎáblicích).

GOLF 9.00Women Indoor Golf (Indoor GK Čechie, USluncové 618, Praha8).

HOKEJ 10.30až 11.20, 11.35až 12.30Trénink české reprezentace (Arena HC Sparta vHolešovicích, ulice Za Elektrárnou).

STOLNÍ FOTBAL 20.00Molekula Cup, turnaj dvojic (Molekula Music&Foosball Pub, Roháčova 6, Praha 3-Žižkov).

(klt, dp)