Optikou pořádajícího města, lepší výsledky. Jihomoravský dvojblok Vyškov, Brno totiž opět nestačil na pražské duo Sparta a Petrovice. Když už si chtěly domácí Vyškovanky spravit chuť v zápase o bronz, narazily na tuhý odpor Dragonu, který je především díky třem pětkám v životní formě hrající Kateřiny Novákové porazil 29:21.

„Konečně jsme zase vybojovaly třetí místo na turnaji," usmívala se hrdinka střetnutí, která jen nesměle přijímala zasloužené gratulace fanoušků.

„V zápase o bronz podaly všechny holky skvělé výkony a bojovaly až do samého konce. Především Kamča Rousová získávala důležité míče, které vždy včas nahrála. Dojít do pětkoviště už byla poté hračka," pokračoval pravý pilíř roje dračic, který neustával ve chvále:

„Vysoké nasazení předvedly i naše nové hráčky, z nichž dvě položily v zápase s Vyškovem své první body. Prostě skvělá kolektivní hra," usmívala se Nováková, která se přes tříbodový náskok necítí jako bronzová medailistka.

„O třetím místě ještě není rozhodnuto. Vyškov má kvalitní tým, který nám nedá nic zadarmo," nepochybovala brněnská opora.

Pojďme ale rychle k souboji nejlepších. Do něj se po hladkých výhrách probojovaly vedoucí Sparta, která si v základní skupině poradila s Havířovem 39:0 a Dragonem Brno 30:7, a na chybu číhající Petrovice, jež si smlsly na Říčanech 29:12 a Vyškovu 33:12.

„Na turnaj jsme odjížděly v plné síle, jen Šárka Šimánková se potýkala s problémy s tříslem. V zápase s Havířovem jsme ji proto šetřily," uváděla do děje kapitánka rudých Klára Hladilová.

„Standardně nám chvíli trvalo, než jsme se dostaly ke své hře. Nechtěly jsme hrát kontaktně, v teplém počasí by nás tento způsob zbytečně vyčerpával, proto jsme hru roztahovaly do křídel a utočily přes volný prostor," nabízela cestu k úspěchu celku, který doslova přejel Havířov, proti Dragonu Brno ale musel bojovat.

„Začátek utkání vypadal podobně jako úvod s Havířovem. Stále jsme se hledaly. Pak ale dělaly přesné výkopy Martiny Hlaváčové Dragonu větší a větší problémy, ztrácel míče, ze kterých jsme pokládaly," podotkla Hladilová.

„V prvním utkání proti Říčanům jsme zahráli pouze průměrně. Od slabšího týmu jsme si po střídáních nechali položit dvě pětky," vzal si slovo náročný trenér Petrovic Richard Krützner, kterému se daleko více zamlouval výkon jeho svěřenkyň ve druhém klání.

„Proti Vyškovu jsme zahráli podstatně lépe a zvítězili přesvědčivě," těšilo lodivoda.

RC Sparta Praha – RK Petrovice 24:7 (12:7)Body: Šimánková 7, Hladilová 5, Samková 5, Exnerová 5, Hlaváčová 2 – Korniová 5, A. Sládková 2.

Finále přineslo především v prvním poločase výborné ragby, oba celky po něm dělila jediná akce od turnajového triumfu.

„Snažily jsme se soustředit a hlavně nedělat zbytečné chyby, nenechávat protihráčkám balon, aby nemohly přes své rychlé běžkyně zaútočit," vysvětlila sparťanka Klára Hladilová. Co řekla, splnila. Přesně tak vypadal druhý poločas, po kterém se vyznavačky rudých barev radovaly z výhry 24:7.

„Spartě se daří přehrávat nás v mlýnech a při hře na zemi. I nadále platí, že je disciplinovanějším týmem," přiznal Krützner, jehož celek stále trápí rozsáhlá marodka:

„Díky zdravotním problémům s námi neodjela Radana Sládková, v průběhu turnaje se zranila kapitánka Svobodová a dále rojnice Klimánková a Radochová. Doufám, že se dají brzy dohromady."

„Navýšily jsme náskok, obhajobu zlata ovšem nemáme v kapse. Důležité bude nepodlehnout na příští akci oslabení a vítězstvím si dodat klid pro závěrečná klání," dodala Hladilová.

Průběžné pořadí elitní série

1. RC Sparta Praha 89 bodů
2. RK Petrovice 86
3. RC Dragon Brno 63
4. RC JIMI Vyškov 60
5. RC Mountfield Říčany 42
6. RC Havířov 28