Výsledky brněnského turnajeZákladní skupiny: Petrovice – Říčany 33:0, Vyškov – Říčany 24:17, Vyškov – Petrovice 7:45, Sparta – Havířov 30:0 kontumačně, Dragon – Havířov 30:0 kontumačně, Dragon – Sparta 5:24.
O umístění: Říčany – Havířov 30:0 kontumačně, Vyškov – Dragon 7:26, Sparta – Petrovice 22:10.

„Říčany hrály dobře. Příjemné překvapení," uvedl na adresu celku, který podlehl Petrovicím 0:33 a Vyškovu 17:24, kormidelník vedoucího týmu série, RK Petrovice, Richard Krützner.

Turnaj byl také ve znamení návratů. Brno posílila irská mistryně Kamila Rousová, Vyškov další česká reprezentantka Barbora Bendová.

„Vyškov byl s Bárou možná horší, než na podzim. Je třeba si uvědomit, že dlouho netrénovala," podotkl Krützner, kterého doplnil Albrecht: „Má jen tři dobré hráčky, těžko může pomýšlet na titul."

A co Dragon Brno? „Dobrý útok, horší roj. Vše je na nás a Petrovicích," zhodnotil Albrecht.

Finále nabídlo tradiční složení. O tři opory oslabené Petrovice vyzvaly Spartu. „Sparta dominovala zápasu s Brnem. Říkal jsem si, že je o pořádný kus vpředu. Podcenila nás, k tomu jsme se dostali rychle do vedení a hrálo se vyrovnaně," uvedl ke smírné půli 10:10 petrovický kouč.

„Ještěže máme Klárku Hladilovou, která zavelela k obratu, holky se jí chytily a předváděly kvalitní ragby," mnul si ruce po vítězství 22:10 Albrecht, jehož tým ztrácí na Petrovice už jen tři body.

RC Sparta PrahaŠmejdová, Exnerová, Urbanová, Hladilová, Hlaváčová, Holíková, Philippe, Samková, Malá, Šimánková, Johová. Trenér Albrecht.

„To není nic, útočíme na titul," řekl sparťan. „Snad se absentující hráčky uzdraví. Bez nich jedeme na své maximum. Titul ale bez boje nedáme," dodal Krützner.

Průběžné pořadí elitní série

1. RK Petrovice 56 bodů
2. RC Sparta Praha 53
3. RC Dragon Brno 40
4. RC JIMI Vyškov 35
5. RC Mountfield Říčany 26
6. RC Havířov 14