Trenér Alivovič nabudil své svěřence k velmi agresivní obraně od samého začátku, pro což zpočátku neměli pochopení rozhodčí. Už ve druhé minutě odpískali Jaromíru Bohačíkovi druhou osobní chybu. Ve čtvrté ho napodobil i Petr Šafarčík. Alivovič zariskoval a oba na hřišti překvapivě ponechal.

Opava se dokázala s tvrdostí soupeře vyrovnat 

„Čekal jsem, že půjdu ze hřiště. Trenér mě podržel, což bylo pro moji psychiku moc důležité. Mohl jsem ale zůstat a podařilo se mi neslevit z nastavené agresivity," řekl Petr Šafarčík, který byl vyhlášen mužem utkání.

Opava se v první čtvrtině dokázala s tvrdostí soupeře vyrovnat, ale ve druhé části přišel její velký výpadek. USK začal dominovat na doskoku pod oběma koši, vytvářel si řadu druhých šancí, které proměňoval. Své první body zaznamenal i lídr Jaromír Bohačík a dvojitou ránu do týla soupeři zasadil Lukáš Feštr, jenž trefil dvě trojky v rozmezí třiceti sekund. I díky jim měly Sovy v poločase dvouciferný náskok 45:30.

Stopku opavskému náporu vystavil Primorac

Trenér Opavy Petr Czudek sáhl v úvodu druhé půle k zajímavé variantě, kdy nejdříve nechal sedět svého nejlepšího hráče Jakuba Šiřinu, aby ho po čtyřech minutách vrátil na plochu i s dalšími čtyřmi hráči z lavičky. Netradiční změna na chvíli přinesla hostům kýžený efekt, když se přiblížili na jedenáctibodový rozdíl. Stopku opavskému náporu vystavil Mladen Primorac, jenž v důležité chvíli trefil dalekonosnou trojku o desku v poslední sekundě útoku.

„Mladen je na takové střely specialista. Moc trojek za sezonu nedá, ale když už, tak v pravou chvíli. Trefa nás hodně nakopla," okomentoval šťastnou ránu spoluhráče Šafarčík, sám autor dvanácti bodů.

My jsme všude doma! 

V poslední části už žádná vlna odporu ze strany Opavy nepřišla, a tak se na poslední dvě minuty mohli podívat na hřiště i mladí náhradníci USK. Sice dovolili hostům snížit na konečných 68:56, což ale Sovám nevadilo. Poslední sekundy zápasu využila necelá stovka opavských fanoušků ke sborovému pokřiku: „My jsme všude doma!" Díky nim, ale i díky kotli USK, v němž bubnují domácí mládežníci, se na Folimance hrálo opravdu ve skvělé atmosféře.

Ještě hlasitější prostředí se dá očekávat ve středu v Opavě, kam se série přesune k šestému utkání. Poslednímu? Co musí Sovy změnit oproti třetímu a čtvrtému zápasu, aby konečně v Opavě zvítězily? „Nesmíme čekat, s čím přijdou domácí. Od začátku musíme bránit stejně agresivně jako na Folimance. Pak věřím, že soupeře uběháme," nabídl recept Šafarčík.

/ PETR TOMÁŠEK/