Soutěžní otázka zní:
Který z hostů festivalu Sporťáček získal stříbrnou medaili na olympijských hrách v Mexiku?
Seznam hostů najdete na webu www.sportacek.cz.
Podmínka pro soutěžící - poslat odpověď do redakce na mailovou adresu soutez.distribuce@denik.cz (předmět Sporťáček) a přijít na festival Sporťáček, kde bude probíhat slosování.

Nejmladší generace sportovců budou moci v lázních vyzkoušet veškeré možné sportovní disciplíny.

Na jednom místě se představí jednotlivé sporty tak, aby se mohly děti nejen podívat, ale také sporty vyzkoušet a rodiče poznat klub a trenéry, kterým své dítě svěří. Zároveň umožní získat cenné informace o všem, co ke sportování patří.

K dispozici bude fyzioterapeut, sportovní lékaři a psycholog. Nepůjde přitom zdaleka jen o „profláklé“ sporty jako fotbal nebo hokej, ale i netradiční odvětví, z nichž mnohá mohou být pro návštěvníky úplnou novinkou. Ať už jde o skeleton, kendo nebo třeba kin–ball.

Na programu budou od 11 hodin kromě ukázek sportů také přednášky o sportovní kariéře dítěte, výběru talentů a psychologii sportu, exhibice motorových člunů, taneční vystoupení, autogramiády sportovců a dalších. Sportovní část festivalu potrvá do 16:30.
Chybět nebude ani hudba. S bubenickou show vystoupí Marimba, dorazí také zpěvačka a skladatelka Olga Lounová.

Co nabízí Sporťáček?

Jaké sporty si budou moci děti ve Žlutých lázních v sobotu 10. září vyzkoušet?
aerobik, atletika, badminton, baseball, basketbal, beach volejbal, boby a skeleton, curling, cyklistika, jezdectví, freestyle, fotbal, florbal, footbag, fotbal, golf, házená, hokejbal, cheerleaders, inline bruslení, kanoistika, karate, kendo, krasobruslení, kin-ball, kulečník, lakros, lední hokej, lukostřelba, moderní gymnastika, motorsport, plavání, plavání s ploutvemi, plochá dráha, potápění, pozemní hokej, akrobatický rock and roll, rugby, rybářský sport, slackline, sportovní gymnastika, sporty pro hendikepované, squash, synchronizované plavání, šerm, tenis, tanec, veslování, vodní pólo.

Také pro handicapované.
Jan Hruša z FTVS představí sportovní náčiní, které je uzpůsobeno pro malé i velké hindikepované sportovce - kánoj, katamarán, trimaran, biski, monoski, dualski, handbike, tandem, loped.

A kdo k tomu vystoupí?
15:00 bubenická show Marimba
17:00 Maxim Turbulenc
18:00 Olga Lounová