Do loňské sezony nastupovali v prestižní rakouské lize, ve které sváděli souboje s předními evropskými týmy. Tento rok jdou jinou cestou, vyzkoušejí si Evropský pohár. V neděli (15.00) čeká na Pražany jediné představení v této soutěži na domácím hřišti.

Utkání by mělo nabídnout nejlepší letošní podívanou 

A půjde o zvučného soupeře. Do Hostivaře zavítá Berlín Adler. „Nejlepší německá mužstva nemají slabá místa. Jsou zkušená a patří mezi ně i Berlín," potvrzuje sílu nejbližších soků hlavní trenér Panterů, Jesse Thompson."

Utkání v den sváteční by mělo nabídnout letošní nejlepší podívanou na českých trávnících. Pro Pantery jde o příležitost poměřit své síly s mezinárodní konkurencí. „Na zápas jsme motivovaní. Nestává se často, abychom měli možnost srovnání se zahraničím," říká Thompson."

Dobrý výsledek může Panterům dodat sebevědomí 

Malá odbočka. Konkurenční Prague Lions si loni vyzkoušeli, že porovnání se starým kontinentem nemusí být pozitivní. Zatímco českou ligou prošli bez porážky až do samotného finále, v Lize mistrů utržili před domácím publikem potupný debakl.

„Dobrý výsledek nám může dodat sebevědomí do další fáze Bitters ligy. Také může jít pro naše hráče o budíček. V obou případech vidím střetnutí s Berlínem jako velké pozitivum i pro další část sezony," potvrzuje Thompson.

Německá elitní soutěž je o úroveň výš 

Black Panthers prochází nejvyšší soutěží jako nůž máslem. První vyrovnanější duel sehráli až minulý týden, kdy se Ostrava urputile snažila o překvapení až do samotného závěru. Pro Pantery přišla zkouška ve správný čas, protože s Berlínem půjde o pořádný boj.

Sílů týmů z rakouské ligy měli fanoušci šanci sledovat několik let, když v ní BP působili, německá elitní soutěž je ale ještě o úroveň výš. V Evropě je zkrátka nejlepší. Nedělní zápas v Hostivaři nabídne proto nevšední zážitek. A také sondu. Ukáže se, jak na tom čeští vyznavači sportu lidově zvaného americký fotbal, ve skutečnosti jsou.