„Význam tohoto turnaje je pro náš tenis obrovský. Přejeme si co nejvíce českých úspěchů a ukázat prestiž podniku,“ chválí šéf českého tenisu Ivo Kaderka.

Týden doma potěší

Pro české hráčky je turnaj o to cennější, že se dostanou na celý týden do vlasti, což se jim v nabité sezoně stane jen zřídka. „Týden navíc doma je nenahraditelný,“ usmívá se nejvýše nasazená tenistka Karolína Plíšková. „Jednou jsem Prahu vyhrála, loni se mi ale moc nedařilo. Určitě bych byla ráda za finále,“ odkrývá plány aktuálně šestá hráčka světového žebříčku.

Obhájkyní loňského triumfu je Mona Barthelová, která ve finále porazila druhou ze sester Plíškových, Kristýnu. „Cítila jsem se skvěle od prvního zápasu. Lidé jsou tu velmi milí a Praha je opravdu nádherné město,“ přiznala německá hráčka.

Na tenis opět zdarma

Pražská akce je ojedinělá tím, že na ni mohou diváci přijít zdarma. „Děláme turnaj pro ně a chceme, aby české tenistky co nejvíce podpořili,“ vysvětluje turnajová ředitelka Petra Černošková.

Platit se bude pouze na finále, a to z toho důvodu, aby měl každý, kdo si lístek koupí, jistotu, že se do areálu dostane. O závěrečné zápasy byl totiž vždy enormní zájem a řada lidí zůstala před branami.

Fanoušci se těšili na kompletní českou špičku, ale jedna hráčka nakonec bude chybět. Zranění nepustí na kurt Lucii Šafářovou. 

Vzpomínka na legendu

Pořadatelé a zástupci WTA uctí také památku loni zesnulé české tenisové legendy Jany Novotné. Její rodiče obdrží prsten za uvedení do síně slávy. Slavnostního aktu se zúčastní i další z ikon tohoto sportu, Martina Navrátilová.

Podtrženo a sečteno, Prague Open je jednou z tenisových událostí roku.

close Tenisové hvězdy míří do Prahy. Infografika. info Zdroj: ČTK/Shutterstock zoom_in