V Praze byla vytyčena kopcovitá trasa u Petřína v délce 6,9 kilometru. Dopoledne se běžely dětské závody. Start hlavního závodu byl na všech místech jednotný, ve 14 hodin. V Praze jej odstartovala předsedkyně České obce sokolské Hana Moučková. „S nadšením jsem dnes tleskala všem běžcům, kteří vyrazili na trať a oslavili tak vznik samostatného československého státu pohybem. Moc mě těší, že každým rokem rostou počty účastníků v Česku i zahraničí a k tradičním destinacím se přidávají další," řekla Moučková.

Pietní akt ke Dni vzniku samostatného československého státu.
Pietní akt u památníku na Vítkově připomněl vznik samostatného Československa

Na start se postavily i známé osobnosti, především ty sportovní. Nechyběl ambasador projektu a vodní slalomář Lukáš Rohan. Olympijský medailista z Tokia, rychlostní kanoista Radek Šlouf, dokonce v pražském závodě skončil na třetím místě. Diváci mohli na trati vidět i úspěšného paracyklistu Jiřího Ježka nebo beachvolejbalistku Kristýnu Hoidarovou Kolocovou.

Vítězný Jan Friš zvládl petřínský okruh za 22:58. „Kopce byly náročnější, než jsem čekal. Rozhodl jsem na schodech," vydýchával se spokojený Friš, který porazil o dvě vteřiny Michala Suchého.

Ženám vládla Tereza Hlaváčková časem 29:12. „Atmosféra byla krásná a snažila jsem se i trošku kochat výhledy na Prahu," usmála se vítězka.