První dva nejlepší celky po základní části si zajistily přímý postup do semifinále, takže čtvrtfinálové boje se týkaly celků od třetího do šestého místa.

V soutěži mužů mají tedy volno první Spectrum Praha a druzí havlíčkobrodští Hroši. Ti měli o jediný bod více než třetí Chomutov i čtvrtí pražští Eagles.

Série jsou po úvodních dvou zápasech vyrovnané 1:1. Chomutov doma vyhrál nad Plzní 7:0, ale následující den podlehl na západě Čech těsně 1:2. Eagles nejprve na svém hřišti přehráli Radotín 3:2, ale odveta byla jasnou záležitostí radotínských softbalistů, kteří vyhráli vysoko 8:1.

O nadcházejícím víkendu se hrají třetí zápasy sérií, a to v Plzni a na Radotíně. Tyto zápasy se hrají v sobotu, v neděli se pak pořadatelství obrací.

V ženské extralize si dopřávají odpočinku pražské hráčky. Vítězem se totiž stal celek SK Joudrs, o osm bodů před druhou Čechií.

Také do čtvrtfinálových sérií zasáhly pražské týmy. Hráčky Eagles Praha postoupily do semifinále díky výhře nad Storms Řepy 2:0 na zápasy, po jasných duelech 9:2 a 7:0. Chemie Kotlářka v sezoně končí, padla 0:2 s Kunovicemi, které jí uštědřily prohry 1:8 a 0:7.

Ženská nejvyšší soutěž tak už má před sebou semifinále. V sobotu se hrají zápasy Joudrs Praha - Kunovice a Čechie Praha - Eagles Praha, v neděli se hraje v Kunovicích a na Eagles. Zároveň se rozehraje série o sedmé místo mezi Plzní a pražskými SaBaTkami.

Extraliga mužů

Čtvrtfinále: Chomutov - Plzeň 7:0, Plzeň - Chomutov 2:1, Eagles Praha - Radotín 3:2, Radotín - Eagles Praha 8:1.
O 7. místo: Tempo Praha - Kunovice 9:8 a 5:2.

Extraliga žen

Čtvrtfinále: Storms Řepy - Eagles Praha 2:9, Eagles Praha - Storms Řepy 7:0, Chemie Kotlářka - Kunovice 1:8, Kunovice - Chemie Kotlářka 7:0.