V pozici outsidera vstupovala do moravských klání děvčata z Kotlářky.

 „Věděly jsme, že nás čeká hodně náročný víkend. Byly jsme ale rozhodnuté udělat všechno pro postup," uváděla do děje hráčka první mety v dresu Pražanek Šárka Hrubá, která měla jasno o důvodech postupu.

 „Dvě sezony po sobě jsme chyběly v semifinále, proto byly na naší hře dobře znát velká chuť, odhodlání a nasazení," těšilo oporu, která se nebojí ani souboje s Joudrs.

 „Nevím, jestli jsme schopné zvítězit ve třech zápasech. Jsme ale schopné odehrát s nimi vyrovnaná utkání a některé z nich vyhrát. K tomu musíme hrát stejně jako v Kunovicích, tedy odvážně pálit a nechybovat v poli."

To Storms Řepy byly proti SaBaTu favoritem.

 „Ano, tak jsme to všechny vnímaly. Vždyť jsme skončily po základní části třetí a SaBaT až šestý. Proto jsme si docela věřily," vysvětlovala hráčka vnějšího pole Storms Řepy Anetta Prokopenková. To se potvrdilo i v obou střetnutích.

 „Hrály jsme takřka bezchybně v poli, probudily jsme se i na pálce. Nejdůležitější práci ale odvedla Hanka Zvolánková, která na pálce stáhla klíčové body čtvrtfinále," pochválila svou spoluhráčku jednadvacetiletá dívka, která vidí semifinálová utkánís Eagles střízlivýma očima.

 „No tak šance je vždycky. Ty naše jsou ale menší než Eagles. Budeme se snažit o nějakou výhru, abychom všechny zápasy neprohrály. Možná se dostat i do finále," zasnila se Prokopenková, pak poodkryla pokličku s taktikou Řep.

 „Musí se vést našim nadhazovačkám. Je třeba mít bezchybné pole a znovu excelovat na pálce, abychom udělaly alespoň jeden bod, dva, klidně i víc," zakončila vše s úsměvem.

Semifinále jsou na programu o víkendu 21. - 22. září.