Jistotu semifinále mají první dva týmy, tedy Joudrs a Eagles. O další dvě místa se poperou ve čtvrtfinálových sériích na dvě vítězná utkání zbylé softbalové celky, které skončily do šesté příčky po základní části. Ledenice si mohly soupeře vybrat a zvolily si Snails Kunovice. Na pražské Tempo připadl nováček Trutnov HSM.

„V základní části jsme s Trutnovem čtyřikrát vyhrály. I kdybychom skončily na třetím místě a mohly si soupeřky vybrat, zvolily bychom zřejmě Trutnov. Během již zmíněných zápasů umožnila naše obrana pouze dva doběhy, na tom budeme stavět i ve čtvrtfinále,“ prohlásila Martina Bláhová, nadhazovačka Tempa, které se dlouho přetahovalo o první místo právě s Joudrs. „Začátek základní části jsme měly rozehraný skvěle. V druhé půlce přišlo více proher než jsme chtěly, ale i tak jsme dlouhou dobu před dohráním měly jasné místo v play-off.“

První místo po základní části nakonec ukořistily hráčky pražského Joudrs. „Jsem ráda, že se nám podařilo udržet vítěznou vlnu a ovládly jsme základní část už popatnácté. Určitě to vypovídá o kvalitách týmu a klubu. Dokázaly jsme si, že když je potřeba, tak umíme zahrát kdekoli,“ dodala Klimplová.

Individuální statistiky ovládly po základní části rovněž zástupkyně pražských týmů. Nejvíce úspěšných odpalů zaznamenala Ema Vodičková z Tempa - 40. O jeden méně měla Klimplová, která zároveň pro svůj tým zařídila 30 bodů, což je nejvíce ze všech pálkařek. Mezi nadhazovačkami dominovala nestárnoucí Lucie Maršíková ze SaBaTu Praha, která předvedla 107 strikeoutů.