Proti nim ale stály hráčky Eagles Praha, které si v minulých dnech vydobyly přívlastek nejlepšího celku Evropy. Navrch pak Kladno, tedy tým, se kterým Pražanky v dosavadním průběhu soutěže dvakrát prohrály.

Svěřenkyně trenéra Tomáše Mertlíka ale nezklamaly. Jak s Eagles (4:3 a 1:4), tak s Kladnem (7:0 a 2:3) zaznamenaly smírnou sérii a dosáhly na pátou příčku tabulky. Ve čtvrtfinále na ně čekají souboje s Kunovicemi, které skončily čtvrté.

 „Víkend nás ani moc nestrašil," usmívala se jednadvacetiletá nadhazovačka Pražanek Žaneta Novotná.

 „Dobře jsme totiž věděly, že za holky z Eagles už nenastoupí Havajčanka, která odházela celý Pohár mistrů evropských zemí. Stejně tak i další posily," hovořila o derby talentovaná hráčka.

 „Kladno je pak posledním týmem extraligy. Na jeho hřišti jsme zahrály opravdu špatně. Hůř už to ani nešlo. Při standardním výkonu jsme se ho ale nemusely bát," byla si jistá sympatická bruneta. Pak se zastavila detailně nad prvními dvěma zápasy.

 „V prvním střetnutí na Eagles se příliš nedařilo nadhazovačce soupeřek Lucii Sudolské. Chytily jsme se na ní a skvěle pálily. Pak jí sice trenéři vystřídali, ale my jsme udržely tlak. Naopak já a Vendulka Nesvadbová jsme zaházely tak, že jsme vyhrály," řekla dívka, která si všimla drobné únavy soupeřek.

 „Holky asi celý týden slavily," pokračovala v odlehčeném duchu.

 „To my dřely pálku. Chtěly jsme dávat hlavně tvrdé rány, nikoliv jenom sklepávat do pole," objasnila opora, posléze se zastavila u střetnutí s Kladnem.

 „V prvním zápase jsme hrály dobře a nedaly soupeřkám šanci. V tom druhém se na nás projevilo uspokojení z postupu, naše pozornost klesla," přiznala polevení.

To si hráčky Kotlářky nebudou moci v play-off rozhodně dovolit.

 „Kunovice jsem si do čtvrtfinále moc nepřála. Čtvrtý rok po sobě jedeme k zápasům pravdy právě k nim a ne vždy dobře zahrajeme. K tomu, abychom postoupily, musíme eliminovat jejich velikou sílu na pálce a naopak využít slabšího nadhozu. Určitě na to máme, jen si musíme věřit a udržet koncentraci po celých sedm směn," doplnila.