Ostravské softbalistky patří v letošní sezoně k největšímu překvapení, když jako letošní nováčci došly až do finále. V něm ale zatím nestačí na loňské šampionky. Nejdříve Joudrs vyhrálo 7:1, poté 6:4. „Jedná se o rychlý tým. Ve chvíli, kdy se jim nedaří mety obsazovat silovými odpaly, jsou schopny si poměrně efektivně pomoci krátkou hrou, na kterou musíme být stále připraveny,“ všimla si Furková, která se ve finále prosadila dvěma úspěšnými odpaly.

Právě pomocí ulejvek a rychlých běhů po metách vyřadily hráčky Arrows silné Žraloky Ledenice v semifinále. „Naštěstí naše rohy jsou v neustálé pohotovosti a připraveny položit život za jakýkoli naražený míč,“ prohlásila Furková, které se v play-off zatím daří. „Pyšná jsem ale hlavně na náš týmový pálkařský výkon, který se v průběhu celé sezóny postupně zlepšoval. Velmi k němu určitě přispěla letošní účast na Poháru mistrů, kde jsme měly šanci čelit velkému množství kvalitních nadhazovaček. Od příjezdu z poháru, je náš pálkařský výkon poměrně konstantní, za což se určitě musíme pochválit.“

První mečbol mají pražské softbalistky už v sobotu, kde na svém stadionu v Bohnicích přivítají soupeřky z Ostravy od 13:00. Favoritky se rovněž mohou spolehnout na americkou nadhazovačku Taylor Ann Edwards, která ve finálové sérii předvedla už 14 strikeoutů. „Strategie na víkend bude úplně jasná – odměnit se za celou sezónu a všechny nástrahy, které jsme jako tým musely překonávat,“ dodala Furková.