SC Čechie Praha – Eagles Praha 5:10, 2:5 – stav série 0:2

 „Hrály jsme sice moc hezky, ale dvakrát prohrály," začala své hodnocení hráčka Čechie Lucie Boxanová.

 „Nerada to říkám, ale v prvním duelu dopomohli Krči k vítězství rozhodčí. Ve druhé sadě nám za nerozhodného stavu 2:2 odpískali naprosto neprávem dva auty a nepustili nás tak do hry. Utkání se nemělo vůbec hrát. Na podmáčené, neregulérní hřiště doplatila naše nadhazovačka Eliška Pojerová, která se zranila a ve druhém duelu už nenastoupila," tvrdila třiatřicetiletá opora nastupující na pozici catchera.

 „Ještě se nevzdáváme. Všechno je o stoprocentním soustředění po celou dobu utkání. Nesmí nám utéct ani jedna sada. Pokud se to podaří, tak věřím, že sérii otočíme," burcovala své spoluhráčky Boxanová.

 „Musíme být spokojené, jelikož jsme dvakrát zvítězily," smála se Sabina Borecká z Eagles Praha, která v tomto celku obhospodařuje post catchera.

 „V prvním zápase se nám dařilo všechno, nač jsme sáhly. Dobře jsme pálily, což bylo rozhodující. V tom druhém jsme se čtyři směny hledaly. V té páté přišlo rozhodnutí. Udělaly jsme sérii bodů a díky následné vynikající hře v poli zaslouženě vyhrály," těšilo třiadvacetiletou tvůrkyni hry mistryň.

 „Do třetího utkání, které se hraje v pátek, chceme udržet dosavadní skvělou formu a porazit Čechii i do třetice. Tím si zajistit nejen finále, ale i víkendové volno," přála si Borecká.

Snails Kunovice – SK Joudrs Praha 2:3, 10:3 – stav série 1:1

 „Doufaly jsme, že dokážeme oba zápasy na Moravě vyhrát, ale zároveň i věděly, že jsou Kunovice silným soupeřem, který se každý rok výrazně zlepšuje. Přestože jsme holky nepodcenily, tak se nám nepodařilo dvakrát vyhrát," litovala třiadvacetiletá opora Joudrs Anna Lemberková.

 „Mrzí nás, že druhý výsledek zavání debaklem, což bylo způsobeno tím, že jsme vůbec nezvládly obranu," nebála se kritiky do vlastních řad trojka Joudrs.

 „Možnost semifinálového neúspěchu si ale přesto nepřipouštíme. Žádný sportovec nejde na hřiště prohrát. Pokud do pražských odvet zlepšíme právě obranu, uspějeme," dodala odhodlaně česká reprezentantka.