„Po prvním utkání, ve kterém jsme Storms zničily 17:0, jsme v tom druhém hrály podstatně hůř. Asi došlo k určitému uspokojení a my čekaly, že budeme pálit stejně dobře, ale nešlo to," zpytovala svědomí opora Eagles Praha Lenka Spurná.

„Ještěže jsme se prosadily v páté směně. Musím ale přiznat, že hrály holky ze Storms moc pěkně. Skvěle pak zaházela jejich nadhazovačka Hana Zvoláková, my se neodkázaly vyrovnat s jejím točeným nadhozem," pokračovala střední polařka Eagles.

 „Rozhodly opravdu maličkosti. Vnitřní síla, která nás hnala k postupu. Pokud by Storms vyrovnaly, hrál by se totiž rozhodující zápas, který nevyhrává zpravidla ten lepší celek, nýbrž ten šťastnější," upozornila na záludnosti třetího střetnutí devětadvacetiletá hráčka, která už se těší na semifinále.

 „Jsme rády, že jsme postoupily, tím spíš, že si zahrajeme s Čechií Praha, která má ve svém středu softbalové legendy Kristýnu Kalinovou a Elišku Pojerovou. Je to asi o něco silnější tým než my, přesto hratelný. Máme velmi silnou hru v poli. Snad se proti holkám prosadíme," dodala Spurná.

 „Utkání na Eagles nám vyšlo o poznání lépe než to úvodní. Doma jsme dělaly veliké chyby v poli. Ty byly způsobené naší nervozitou, jelikož se na duel přišlo podívat nezvykle mnoho diváků. Škoda, že jsme jim nepředvedly, co umíme, minimálně tak dobrý výkon v poli jako dneska," litovala hráčka první mety ze Storms Řepy Adéla Weissová.

 „Stejně tak se dařilo naší nadhazovačce Hance Zvolákové, jež v prvním utkání neházela. Ta dovolila soupeřkám pouhé čtyři odpaly, bohužel ale po sobě, což zapříčinilo naši porážku. My ostatní ale měly skórovat. Dostaly jsme se na mety, ale dál už ne," mrzelo jednadvacetiletou hráčku.

 „Tímto zápasem pro nás sezona skončila. Z mého pohledu byla vcelku úspěšná. V extralize hrajeme teprve druhým rokem, a tak bylo naší prioritou se udržet. Příště už ale chceme do semifinále," doplnila odhodlaně Weissová.

Čtvrtfinálové výsledky:

Eagles Praha – Storms Řepy 17:0, 2:0; postupují Eagles Praha.

Snails Kunovice – Kotlářka Praha 6:4, 11:13, 9:2; postupují Snails Kunovice.

Semifinálové dvojice, série se hrají na tři vítězné zápasy:

SK Joudrs Praha versus Snails Kunovice a SC Čechie Praha versus Eagles Praha.