Televizní utkání, které se odehrávalo v pražském Svoboda parku, otevřeli úspěšně hráči z Chomutova. Hned v první směně Marek Malý odpalem za plot zařídil pro svůj tým dva body. Pro třetí doběhl po špatném příhozu obrany Tempa Václav Šrétr a Beavers šli do vedení 3:0. Chomutovští softbalisté dostávali nadhazovače Jiřího Brabce pod tlak, nakonec byl vystřídán za Marka Josku.

Hráči Tempa se prosadili proti nadhazovači Chomutova až ve čtvrté směně, když se odpalem a chybou obrany dostal Tomáš Petr na třetí metu. Pro bod už však nedoběhl. Na pálce se naopak dařilo Chomutovu, v páté směně odpálil zkušený Václav Svoboda homerun. Beavers přidávali další body a stav utkání skončil 7:0 rozdílem v páté směně. „Klíčové bylo vedení hned v úvodu, to mi dodalo při nadhozu sebevědomí. Jsem moc rád, že fungoval opět celý line-up. Kluci se hodně zvedli a trefují se,“ líčil Malý, který v loňském roce jako nadhazovač vyházel vítězné finále Evropského superpoháru pro dánský Horsholm.

Nohama na zemi

Chomutov tak poprvé od roku 2015 postoupil do finále extraligy a bude usilovat o svůj dvanáctý titul. Beavers vládli českému softbalu v první dekádě od přelomu tisíciletí a nechyběli několik let ve finále. „Rádi bychom na ty úspěchy navázali, ale stojíme nohama na zemi. Oba soupeři jsou velmi kvalitní. Hroši mají jednoho z nejlepších nadhazovačů na světě, Ledenice zas kvalitní tým. Chceme si udržet výkonnost a soustředit se na sebe,“ uvedl Malý.

Chomutov dříve táhla legenda Lubomír Vrbenský, čtyřnásobný mistr Evropy a člen síně slávy. „Je to hodně o těch klucích, kteří se sami vypracovali, byli úspěšní a pak nám zkušenosti předávali. Snažíme se čerpat zkušenosti od hráčů, kteří ve své éře byli nejlepší. Chomutov byl vždycky silný v té vnitřní mentální síle,“ dodal Malý. V sobotu se rozehraje třetí duel mezi Hrochy a Ledenicemi.