Ráno v devět vyšlape ke stadionu na Strahov, aby se podíval na start nejstarší tuzemské klasiky, závodu Praha – Karlovy Vary – Praha. „Rád se podívám, nikdy sem to sám nejel. Potřebuju se trošku rozjet, stihnu to,“ těší se.

V deset už se totiž sám vydá od dejvické menzy ČVUT na trať tradiční Pražské 50, závodu horských kol. „Jedu si to užít, když vyhraju, budu rád,“ chystá se. V cíli bude jistě v čase okolo hodinky a půl. Dá si kynuté knedlíky, sprchu, možná převezme cenu a – pokud by chtěl, v klidu si vychutná cílový finiš „Varů“.

„Ale spíš bude spěchat domů za rodinou, letos jsem měl jen tři víkendy volna,“ přiznává.

Závodit může každý

Obé stihnete i vy. V prvním případě jako diváci, v druhém se nabízí účast aktivní!

Vary ukážou 268 kilometrů se 27 týmy zvučných jmen v čele s tuzemskou elitní formací PSK Whirlpool. Než se cyklisté po víc než šesti hodinách vrátí do Prahy, můžete užívat bohatý doprovodný program. Vše na www.cyklovary.cz. Závod chce příští rok proniknout do vyšší mezinárodní kategorie 1.1 světové federace UCI.

Zato Author Pražská 50 je opravdu pro všechny. Však se čeká přes 800 účastníků, mezi nimi i slavní lyžaři Benc, Nyč a Bečvář. Jezdíval – a slušně – i pražský primátor Bém. Šlape se na Hanspaulku přes břidlicový masiv k Okoři a zpět přes Divokou Šárku, žádné extra krpály. Přihlásit se dá ještě na www.mohila.cz.