A to díky více než 40 kubíkům sněhu, který bude do české metropole speciálně dopraven. Kdo přijde, nebude litovat. A důležité upozornění - akce proběhne za každého počasí.

Pořád se bude na co koukat

Na unikátní exhibici Red Bull Full Moon v záři reflektorů (od 17.00) pozval český rider Kuba Hroneš nejen nejlepší Čechy, ale i zahraniční hvězdy Street snowboardingu. Účast potvrdil i Nor Øyvind Kirkhus, který patří k nejlepším railovým jezdcům světa.

Carlo Capalbo, prezident organizačního výboru společnosti RunCzech.
Neúnavný vizionář Capalbo. Věřím, že letos poběží sto tisíc lidí, říká

„Když jsem vyrůstal, všude po republice probíhala spousta snowboardingových akcí, na které mě bavilo koukat. Můj táta se navíc na většině z nich organizačně podílel a já si řekl, že by bylo super, kdybych něco takového vytvořil i já. Navíc teď už takových akcí moc není,“ vysvětluje teprve devatenáctiletý snowboardista, proč se do pořádání pustil.

Trať na Výstavišti je jedinečná v tom, že se z velké části nemusí stavět. Jezdit se bude u Malé sportovní haly, konkrétně na schodišti s dlouhým lámaným zábradlím. Kromě railu je na místě i spousta zídek, menších zábradlí a skoků přímo volající po kreativitě jezdců. „Akce bude probíhat formou jam/session, takže se bude pořád na co koukat,“ přibližuje rodák ze Špindlerova Mlýna koncept exhibice top jezdců.

Takový byl loňský Pražský maraton.
Pražský půlmaraton navýšil kapacitu. Už je ale prakticky vyprodaný

Diváci zažijí pořádnou show

Největším úspěchem Kuby Hroneše je zlato ze slopestylu a stříbro v disciplíně Big Air na Evropských olympijských hrách mládeže 2022 ve finském Vuokatti. Nejraději jezdí doma ve Špindlu, z Evropy miluje Laax a za oceánem mu učarovaly Mammoth Mountains v Kalifornii.

Laura Samsonová oslavila první titul mezi ženami.
Další tenisový talent se dere vzhůru. Samsonová má první ženský titul

Akce se zúčastní nejlepší čeští jezdci Ladislav Hrstka, Štěpán Rokos nebo Tomáš Císař, kteří už toho mají na podobných railjamech hodně naježděno. Účast potvrdili i cizinci jako například účastník nedávných X-Games Jesse Augustinus z Nizozemska nebo už zmíněný Øyvind Kirkhus.

Kuba Hroneš se už na jízdu po zábradlí nemůže dočkat. „Snowboarding v ulicích se mi vždycky hrozně líbil. Těším se, že si to na Výstavišti vyzkouším. V hlavě mám pár triků, které bych rád odjel, tak se to snad povede. Trať není vůbec jednoduchá, takže se připravte na pořádnou show,” zve diváky Hroneš, jehož sportovním snem je dostat se na ZOH 2026 nebo na zimní X-Games.

Házenkáři Dukly potřebují ve zbývajících zápasech základní části extraligy postoupit do elitní čtyřky.
Házenkáře Dukly čekají bitvy na ostří nože. Chceme do elitní čtyřky, říká kouč