A tak je velká škoda, že velmi zajímavé dostihy, z nichž ty dva hlavní byly velmi rozdílné, nemohlo vidět víc příznivců ušlechtilých koní.
 
Zatímco ve zkoušce na klasickou Velkou jarní cenu - Memoriálu Václava Michala na 1400 metrů - vyhrál favorit Rate s Milanem Zatloukalem v kurzu 1,7:1, v Memoriálu Jaroslava Maška na stejné distanci se vyplácel vítěz v kurzu 10:1.

Pěkně ostrá čokoláda

Všechny favority totiž zaskočil slovenský Chilli Chocolate v sedle s žokejem Adamem Florianem. Ale nebyl to největší kurz vítězného koně. Další slovenské překvapení, Lightblack vyhrál v rámcovém dostihu v kurzu 17:1.
 
„Snažím se, abych nepoužil peprnější slovo, takže řeknu, že průběh byl na nic,“ usmíval se trenér vítězného Rateho Čestmír Olehla. „Přesto hřebec ukázal, že i tak dokáže zvítězit. Je to velký příslib pro Velkou jarní cenu,“ dodal.

 
Veliká spokojenost pochopitelně panovala i na straně druhého hlavního vítěze. „Na Slovensku se nyní neběhá, a tak jsme mého svěřence přihlásili do Prahy. A vidíte, povedlo se nečekané,“ poznamenala trenérka Chilli Chocholate  Jaroslava Morávková.
 
A žokej Adam Florian doplnil její slova. „I když nám nevyšel příliš taktický záměr na začátku dostihu a dlouho jsem hledal místo k útoku, nakonec se to podařilo,“ pochvaloval si.

Před poloprázdnými tribunami to není ono

Příští dostihy se budou v Chuchle Aréně konat 21. června, a to by už mohlo být v areálu 500 lidí, pokud se opatření ještě více nerozvolní. 
 
„Už aby bylo v hledišti co nejvíce diváků. Takhle si případné vítězství moc nevychutnáte,“ posteskl si trenér František Holčák.
 
Na normální provoz ve Velké Chuchli se už těší i děti, které byly zvyklé se při každém dostihovém dni projet v sedle populárních poníků Jupíka, Vilíka a Bajaji.