Tamberi je nejen skvělým výškařem, ale i showmanem. Od mládí zdobí jednu polovinu jeho obličeje vousy, ale druhou má vyholenou.

„Jediné co mě jako pořadatele mrzí, že ho fanoušci pravděpodobně neuvidí na vlastní oči. Přesto věřím, že se mu u nás zalíbí a vrátí se v roce 2022, když už snad bude hala zase plná k prasknutí,“ nastínil ředitel mítinku Tomáš Vojtek skutečnost, že se atletický podnik podle všeho uskuteční bez diváků.

„Při vyjednávání o Tamberiho startu jeho trenéra nejvíc zajímalo, jaké bude mít soupeře a jaký máme rekord mítinku. Tím naznačil, že má formu a chce kromě výhry i nový rekord pro sebe,“ pokračoval Vojtek.

Je skvělé, když někdo ocení vaši hru, říká Dalton. Nymburské angažmá si užívá
Je skvělé, když někdo ocení vaši hru, říká Dalton. Nymburské angažmá si užívá

Pořádat sportovní akce je v době koronavirové krize velice obtížné. „Děláme všechno proto, aby se mohl mítink uskutečnit a tradice nebyla přerušena. Veškeré náležitosti jako dezinfekce, respirátory a testy máme připravené. Věřím, že akce dostane zelenou a budeme se moci dívat alespoň on-line na světový atletický výkvět,“ poznamenal ředitel.

„Situaci denně sleduji a dokud atleti nevstoupí do haly, neuvěřím, že jsou tady,“ přiznal organizátor mítinku Hvězdy v Nehvizdech, který je zařazený do světové atletické tour. „Jeden den jsme si domluvili závodníky z britské reprezentace a další den slyšíme, že vir mutuje a veškerá doprava z Británie je uzavřená. Hledáme cesty a možnosti a děláme všechno proto, aby se akce uskutečnila,“ dodal Tomáš Vojtek.