To, že jsou sokolky skvělé házenkářky, prokázaly v první půli, kterou dokázaly vyhrát o čtyři branky. Po změně stran ale červenobílé výrazně zlepšily obranu, rozchytala se jim brankařka a rozstřílely v první třicetiminutovce nevýrazné spojky.

A tak si Pražanky po vítězství 29:25 odvezly do Edenu cennou trofej i místenku do pohárové Evropy.

Proto bylo po utkání kouči sešívaných Richardu Řezáčovi takříkajíc do zpěvu.

 „Jsem hrozně šťastný, vždyť jde o můj největší trenérský úspěch. Poslední snad ale nebude. Náš tým má v sobě totiž veliký potenciál. Pokud zůstane pospolu, tak jistě ještě něco vyhraje," halekal mladý kormidelník. Pak se vrátil k duelu poněkud detailněji.

 „Do zápasu jsme vstoupili skvěle a prvních sedm minut sehráli zcela podle našich představ. Pak jsme ale přestali hrát kolektivně a přidali přímo děsivou koncovku. Z toho vyplynula poločasová ztráta," připomněl lodivod, který ale v kabině nikterak nehromoval.

 „To by nemělo smysl, holky totiž chtěly, ale nešlo jim to. Proto jsme si detailně rozebrali první půli a řekli si, že se vrátíme k tomu, co jsme předváděli v jejím samotném úvodu," vysvětloval trenér, jehož výkon červenobílých ve druhé třicetiminutovce velmi potěšil.

 „Do naší hry se vrátila souhra a kreativita, díky čemuž se do hry konečně zapojila i křídla. Holkám se povedlo několik akcí a rázem měly hlavy nahoře. Projevila se i jejich zkušenost z prosincového evropského šampionátu. Dobře už totiž vědí, že se házená hraje šedesát minut a rozhoduje v poslední desetiminutovce," dodal přešťastný Řezáč.

V jeho týmu se ve druhém poločase mimořádně dařilo ostřílenému křídlu Martině Jonášové.

 „Triumf v domácím poháru stavím hodně vysoko. Vyhrávat mě pořád baví, vzhledem k mému zdravotnímu stavu si jsem také schopná každé vítězství daleko víc vychutnat," tvrdila bývalá reprezentantka, jež otevřela skóre obou poločasů.

 „To byla samozřejmě náhoda, všimla jsem si ale toho a vždycky mě to povzbudilo do další hry," pokračovala žena, na kterou v zápase přišla i těžká chvilka, když neprostřelila samotinká nadvakrát brankařku Poruby Roháčkovou.

 „Od sedmé minuty jsme přestaly proměňovat a najednou se dostaly dolů. Ve chvíli, kdy jsem nedala sedmičku a následně znovu trefila Roháčkovou, ještě o něco níž. Nedá se říct, že bych se z toho sesypala, ale hodně jsem si vynadala," přiznala opora, na kterou čekala druhá půle a v ní i veliké zlepšení.

 „V kabině bylo znát, že v obrat věříme. Přidaly jsme na důrazu v obraně, rozchytala se Lucka Satrapová. Najednou jsme vpředu lépe kombinovaly a hlavně proměňovaly," našla důvody otočení vývoje střetnutí osmadvacetiletá dříčka.
Zbývala tedy poslední otázka. Jaká bude oslava?

 „Žádná, tu si necháme až po sezoně," překvapila všechny přítomné Jonášová.

DHC Slavia Praha – DHC Sokol Poruba 29:25 (11:15)

Slavia: Satrapová, Kudláčková – Janoušková, Knedlíková 1, Palasová, Mouleová, Černá 5, Jonášová 6, Jačková, Kutlvašrová 7, Vélová, Pokorná, Keclíková 6/1, Stellnerová 4. Trenér Řezáč.