„Doufám, že stále my. Utkání, ale nebude tak snadné, jako v minulých letech,“ vysvětluje pravoruká křídelnice Monika Jedličková, která se do koloběhu WHIL vrací po více než půlroční nemoci.

„Trpím poruchou buněčné imunity, což málo komu něco řekne. Dá se pod tím představit chronický únavový syndrom, který má podobné příznaky. Nyní můj zdravotní stav umožňuje, objevovat se na hřišti,“ těší střelkyni červenobílých.

„Dobře si ale uvědomuji, že na něm nebude moje branka platit za dvě, jenom proto, že překonávám o jednoho protivníka navíc. Proto říkám jen to, že se cítím výborně,“ popisuje Monika, která bere souboj s Jihočeškami opravdu vážně.

„Holky si zakládají na zabezpečené defenzivě. Jejich prestiž určitě vzrostla, když dokázaly porazit Most, což mě překvapilo, asi jako každého, kdo sleduje WHIL. Na druhou stranu dobře vím, že se dá hrát, prohrát, ale i vyhrát s každým,“ říká šalamounsky.

„My chceme uspět rychlými brejky, jelikož nechceme překonávat jejich zabezpečenou obranu,“ hledá cestu k vítězství.

„Pravděpodobně nastoupíme ve stejné sestavě jako v Porubě. Něco mi říká, že dva body šestého kola nemají chuť cestovat na jih Čech,“ směje se Jedličková.

David NEJEDLÝ